Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris emberekről véleménye...

Bipoláris emberekről vélemények? Honnan, miből ismerhetőek fel?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy érzem, és több, mint valószínű, hogy volt barátnőm az volt.... ugye a szélsőséges megnyilvánulások, érzelmi instabilitás...nyugodt, majd örjöngő végletek jellemzőek voltak, de mennyire jellemző tünet pl. a kényszerképzet??? Mármint egy adott téma iránt, ami alá rendel szinte mindent és mániákusan keresi a jeleket és minden apró jel ezen képzetét szolgálta??? Esetleg hallucinációkhoz is vezethetnek???
2013. jan. 24. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Valamint mennyire jellemző, hogy egyből kapcsolatba menekülnek és szinte rögtön szerelmesek lesznek vadidegenekbe???? Mert ebben az esetben habár elméletileg szeretett és rendkívüli módon,(még mikor eldöntöttük hogy abbahagyjuk is ezt mondta), mégis ily rövid idő alatt egy vadidegenbe szeretett, és akár az én esetemben, mintha egyfajta rajongás alakulna ki nála.... Szerettem volna segiteni neki, de úgy érzem csak saját kárán ismerheti be hogy mentális problémája van...
2013. jan. 24. 22:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam az alvásról is, nos bár olyan helyen dolgozik, ahol 12 órában kell, de mégis észrevettem mindig is, hogy nagyon sokat alszik....van hogy napokat átalszik.... egyre jobban biztos vagyok benne, hogy bipoláris... hogyan kezelhető ez....féltem h az új kapcsolata amibe menekült, nem lesz olyan megértő és esetleg bántja is....
2013. jan. 24. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bipoláris, annak is inkább a súlyosabb változata. Én nem zárnám ki a drogokat sem vagy valami súlyosabb mentális problémát. Segíteni nem tudom, hogyan tudnál. Szakember segítségére lenne szüksége, de ha nem látja be, hogy vele van gond, nem akar változtatni, akkor nem tudom mit lehet tenni. A bipolárisok pedig hajlamosak a környezetre fogni a problémák okát illetve csak rövid ideig gondolják úgy, hogy tényleg velük van a gond. Szerintem sokkal nehezebb bipoláris személy környezetének, hozzátartozójának lenni, mint bipolárisnak.
2013. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így van, nagyon nehéz.... egy végtelenül nyugodt ember vagyok pedig, de amennyit tűrtem nem kívánom senkinek sem..... és sokszor én is átmegyek állatba ok nélkül....annyira tönkretett..
2013. jan. 25. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
ezek borderline tünetek is lehetnek
2013. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és amúgy melyik az a téma ami kényszeresen foglalkoztatja?
2013. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A megcsalás, szinte mániákusan kereste a jeleket, és mindenben azt látta.... 3 alkalommal is elméletileg hallott női nyögést a telefonban mikor beszéltünk, pedig senki nem volt ott, meg minden egyes apró hülye jelekből arra következtetett, hogy megcsalom....
2013. jan. 27. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!