Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom. Úgy érzem nincs...

Nem bírom. Úgy érzem nincs kiút. Lent van a storym. MIT TEGYEK? :' (

Figyelt kérdés

A problémám igen összetett. A probléma főképp a szüleimen alapszik. Van 1 barátom, akivel nagyon jól megvagyok fél éve, imádjuk egymást. 1 gond van.. :anyám.

nyáron még el el viselte... de most h suli van csak péntek-szombaton talizhatok vele 1-2órára: ez kibírhatatlan. Amúgy 15ök vagyunk... 9. osztály, nem vagyok már 13 éves. sokmindenen keresztül mentem már. ha nem láthatom iszonyatos melankólia jön rám... tesz rá 1 lapáttal, h nincs túl sok bnőm, barátom. ésez a jelenlegi tényállás szerint reménytelen h változzon.. 1 igazán jo bnőm van(volt?) aki viszont iszonyat önző lett.. már velese jó.. sőt, ő nem akar velem lenni.. csakmert irigy rám, és nemviseli ezt el.. az osztályomban se szeretnek nagyon, nem nagyon beszélek senkivel..nincs akire támaszkodjak, megbízzak, szeressek... az iskola is nagy problémám.. pláne így. a mai napot alig bírtamki (végig sírva).. nemvágom mért.. vártam vártam h legyenvége legyenvége.. csakhigy talizhasak a barátommal, dehát ezt nem tudjuk megoldani. (ő hozzám képest nagyon későn végez, nemtudunk suli után összefutni).. anyám hajtogatja hajtogatja: "véget vetek a kapcsolatnak. ha beledöglök is.." stb.. szerinte fiatal vagyok, ez az ok. nem bízik bennem, bár ez az 1 télleg jogos, de napi 1 órát megengedhetne. az iskolai rész gázossabb. megjegyzem majdnem szín5ös vagyok, nagyon jo suliiban. (6oszt-os gimi..) bár ez iszonyat nehéz... tavaly konkrétan bele betegedtem a stresszbe. (kialakuló gyomorfekély) formájában, amely stresz eredetű.. jött a barátom, midnen jó lett. tanultam és taliztunk. tökéletes volt. anyámnak én magyaráztaam h ugyanugy menne mint tavaly--> de ő zt válaszoja, h ő nem enged. mondtam h kompromisszum--> ő nem enged. (jol tanulok, akkor engedjen alapon) de nem...


hetek óta órákat sírok naponta. a mai napom... hát 1 rémálom volt.. sírógörcsök gyötörtek a suliban is.. igaz, a ellógtam itthonrol du, de anyám aztmondta, következménye lessz..:S a probléma iszonyatos ígyis.. ha beindul atanulás nekem végem. nem fogok tudni teljesíteni, úgy pedig midnen végleg összedől.. úgy érzem, h nem bírnék már 1 hetet se ien szenvedések mellett.. iszonyatos. anya látja h sírok, szenvedek.. nem hatja meg. voltam már depressziós, de iyen mértékű még soha az életben.. a barátom az egyetlen akire támaszkodom. nekem nincs másom. és őt akaják elvenni tőlem.. de már akkora a nyomás.. már az öngyilkosság gondolatával játszok.. (gondolkodtam már ezen, de ez már .. ezt már nem lehetne fokozni..)öngyilkos egyedül a barátom miatt nem akarok lenni.. mert nemakarok fájdalmat okzni neki.. csak miatta élek. apám sokat dolgozik, anyám dönt mindenben.. tőle se várok segítséget.. mit tegyek? kérlek.. segítsetek.. nemhiszem, h sokáig bírom már ezt...:\'(((


2009. szept. 1. 21:38
 1/8 A kérdező kommentje:
amugy 15/L.. segítsetek.. légyszíves...:S:S
2009. szept. 1. 21:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
írd meg priviben az msncímedet, és felveszlek. mert ez így hosszú lenne. és neked igazából olyasvalaki kell, akivel megtudod beszélni a problémáidat.
2009. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

figyelj, én 14 voltam, amikor összejöttem a barátommal (most 17 vagyok), és én pedig egy 8 osztályos gimibe járok..nekem anyám elég engedékeny, viszont volt olyan, hogy egy-két rosszabb jegyért elkezdte hibáztatni a barátomat (holott az én hibám volt, mert ellustultam, erről ő nem tehetett)..én megmondtam neki, hogy ez csakis miattam alakult így, és még egyszer ne merje emiatt hibáztatni őt, pláne ne forduljon meg a fejében, hogy emiatt majd nem enged vele annyit találkozni, mert ha kell, akkor suli helyett megyek hozzá.ez hatott.

ne hagyd magad, nem vagy az a tipikus buta lány, szerintem normális elvárásaid vannak.

2009. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%

Ne aggódj, más is járt már hasonló cipőben ennyi idősen ( pl. én is ). Biztos vagyok benne, hogy anyukád is megenyhül majd idővel. Én is ugyanígy éreztem annak idején, de most már (már nekem is gyerekeim vannak) részben meg tudom érteni a szüleimet. Hidd el ő csak jót akar neked és aggódik érted. Azért 15 évesen még nagyon fiatal vagy, és nehéz egy szülőnek elfogadni, hogy már barátod van, és ez azért gondolom már komolyabb dolgokkal jár a ti korotokban, nem csak egymás kezét fogjátok. Próbáld elérni anyukádnál, hogy megbízzon benned (pl tartsd be a szabályait, ne lógj el, időben érj haza) próbáld bemutatni neki a barátodat, és bizonyítsd be, hogy megállod a helyed. Tudom, hogy hiányzik, de kell tudni önállónak lenni, és ki kell bírnod a fiú nélkül is, szerintem mindenki örülne ( a barátod és a szüleid is) és még az osztálytársaidnak is bejönne, ha azt látnák hogy egy talpraesett önálló jókedvű csaj vagy.

Szedd össze magad, légy továbbra is jó tanuló, ha romlik a tanulmányi eredményed, szerintem anyukád még jobban be fog szigorítani.

Én csak ezt tudom tanácsolni, daccal és lázadással sokkal kevesebbet érsz el. Ha te is alkalmazkodsz, anyukád is könnyebben hajlik majd a kompromisszumra.

2009. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Muszáj leszel beletörődni anyukád döntésébe. Hidd le, hogy csak jót akar neked. Én is sokat hallgattam 15 évesen, hogy majd a tanulás rovására megy a "nagy szerelem"... Heti 2x (péntek szombat) talizhattunk 1.5 órát!!! De a szerelmünk erős volt és kibírtuk! Hidd el,hogy ti is kibírjátok, ha igazi szerelem!

Mutasd meg anyukádnak, hogy te igenis képes vagy jól tanulni és viselkedni! Hidd el, pár hét múlva meg fog enyhülni.

De nem ártana, ha megbarátkozna a barátoddal. Üljetek le közösen beszélgetni!

És ne szökj el otthonról többé, ez nagy hiba volt! Fő a bizalom!

Amúgy meg vannak kisebb praktikák, pl telózhattok, msnezhettek, kamozhattok, stb. Hétköznap sajnos ezzel kell beérni. De hidd el, ez meg fog változni!

A kulcs a fokozatosságban van!

Én 3 év után már ottalhatok...de a barátom még nem alhat itt, pedig már nagykorú vagyok. De ez van. Én is sokat szenvedtem hidd el, de túléltem és te is túl fogod!

Ne mutasd ki, hogy mennyire szarul vagy!

Vegyél erőt magadon és tanulj azért, hogy hétvégén nyugodt lelkiismerettel lehess a barátoddal! Remélem ezt megengedi anyukád.

Próbálj barátokat szerezni, vagy visszahúzni a barátnődet a fellegekből a földre :D

Állj talpra, és bár nehéz lesz, de muszáj vagy megpróbálni!

Utolsó gondolatként azt írnám le, hogy a távollét nem tönkreteszi, hanem MEGERŐSÍTi a szerelmet, de csakis az IGAZIT!


Kitartás :)Nagyon drukkolok nektek :)

Anyukáddal pedig legyél rendes. Akárhogy viselkedik is, mindent szeretetből tesz, és végtére is, ő az édesanyád!

2009. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó vagyok.

Mi nem tetszik a válaszomban? (aki lepontozott attól kérdem...)

Sztem simán volt olyan hasznos mint z előttem levő 3.

De mind1... így segítsen az ember

2009. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tudom mit érzel,a barátom anyja ugyan ilyen. Csakhogy a barátom 19 éves és messze lakik. És nem engedi el hozzám, már 2 hónapja nem láttam. Mindenáron el akar választani minket..és.. őszintén szólva közel van hozzá:( pedig már 8 hónapja járunk.. És nagyon sajnállak:( Nem elszomorításképp, de ha tényleg ilyen az anyád sztem nem változik(tapasztalataim szerint..). A barátom is rengeteget szenved és az anyja ezt látja de nem érdekli egyáltalán. Nagyon együttérzek veled, és remélem a te életed jobbra fordul majd!
2009. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szia utolso! hát jórég íram ki:) azóta változtak a dologk. anyám nagyon megrtő és nomrális lett. nála ez ugyvan, h néha bekattan, önkívületbe esik és kész.... 19 éves és korlátozza?:S nem tehetné! menjen el a barátod! van rájoga. remélem jobb les nekedis!:S:S:)) sok szerencsét, köszönöm h írtál!!!
2009. szept. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!