Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom gyereket szeretne....

A párom gyereket szeretne. Szerintetek így mit csináljak?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok. A párom úgy jött össze velem, hogy tudta ezt. Én sokáig elleneztem, és nem engedtem magamhoz közel, mert ez senkinek sem leányálom. De ő kitartott/kitart mellettem (néha tényleg nem értem miért). Mindig is tudtam, hogy szeretne gyereket, de mindig azt mondta, hogy nem olyan nagy álom ez részéről, viszont nem bánná, ha lenne. Ő azt akarja, amit én, és ha én nem akarok gyereket, akkor ő úgy is boldog velem.

De most már tudom (kifigyeltem a reakcióit), hogy nagyon szeretne gyereket. Én meg nem csak depressziós vagyok, de fizikailag is eléggé beteges. Nem hiszem, hogy jó géneket adnék tovább.

Abban a pár napban ,amikor úgy érzem jól vagyok, nekem is eszembe jut, hogy 'jajj de jó lenne egy gyerkőc', de aztán kezdődik minden újra...

Most kell vele szakítanom, ugye? :(


2013. jan. 30. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A depressziót nem fogja örökölni tőled, viszont milyen fizikai bajaid vannak? Érdemes inkább ezekre fókuszálnod családtervezés előtt.
2013. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy nem öröklődik. De egy depressziós anyukának milyen lelkületű gyereke lesz? Miért biztosak benne (ismerősök), hogy ha szülnék egy gyereket, akkor minden rendben lenne? Nekem eszembe jut, hogy milyen szörnyű lenne az ellenkezője.
2013. jan. 30. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Ott lesz az apuka is példának.

Nem nagy tragédia, ha egyik szülő depis.

2013. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, ha gyereked lenne, megváltozik az agy kémiája, és onnantól kezdve kevesebbet foglalkozol magaddal, lehet a depidnek is jót tenne...
2013. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyerek a depresszióra való hajlamot örökölheti.

Én így jártam, a betegség is kialakult, sokat szenvedek.

Gondold át: azt akarod látni, hogy a gyerek szenved?

És mit válaszolsz, ha megkérdezi, ilyen betegséggel miért szültél?

2013. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza! Olvassatok utána! A depresszióra való hajlam igenis ÖRÖKLŐDIK! Minél több volt a családban, annál inkább!

Utolsó, Te vagy egyedül felelősségteljes a válaszolók közül! Sajnos én is pont ezért nem vállalok gyereket. Én nem vagyok se olyan önző, se olyan felelőtlen, hogy arra ítéljem a saját gyerekemet, hogy ugyanúgy szenvedjen, mint én!

2013. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attól, hogy egy hajlam öröklődhet, egyáltalán nem biztos, hogy öröklődni is fog... ha anyám így vélekedett volna ma nem lennék, de én totálisan örülök neki, hogy vagyok, és szeretem az életemet. Volt már mikor én is depis voltam, de a depresszió csak egy állapot, rengeteg dologtól, főleg az életkörülményektől függ, és igen is lehet rajta változtatni...
2013. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal az anyákkal, akik szülés utáni depresszióba esnek? Ne mondja nekem senki, hogy egy terhesség/szülés/gyerek csak pozitív lehet. Láttam már az ellenkezőjét, és nem hogy segítettek volna annak az anyának, inkább még bele is rúgnak, hogy milyen rossz anya. Én ezt már nem tudnám lelkileg elviselni.
2013. febr. 9. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!