Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarnak, idegesítenek...

Miért zavarnak, idegesítenek egyre jobban a zajok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi években, hogy ere jobban zavarnak a zajok, főleg amikor az otthonomban vagyok. Ez lehet, ajtó csapkodás, mászkálás, emberi beszéd, kutya ugatás, madár csicsergés, gyerek sírás. Nagyon feltudom húzni magamat, és szinte fel tudok robbanni, és nem tudom el vonni a figyelmemet a zajról.

Volt, vagy van valakinek hasonló problémája? Egyáltalán ezzel a problémával, milyen szakterületű orvoshoz kellene fordulnom?


2009. szept. 5. 20:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem három kineziológust. Hát nem győztek meg arról, hogy tudnának segíteni.

Most várom egy pszicho terapeuta válaszát, aki használ hipnózist is.


A páromat semmi zaj nem zavarja és tus aludni akkor is amikor a falat fúrják, és utána képes mosolyogva ébredni. Én meg egész nap panaszkodom a zajokra.

Gyermekkoromban nem voltak ilyen problémáim, tehát nem velem született tulajdonság.

2009. szept. 8. 13:35
 12/15 kommunista válasza:
Csak érdekelne, h van e olyan aki "kigyogyult" ebből a hulyesegbol. Nálam ez mar olyan szinten van hogy ha próbálok aludni es vmi zaj miatt nem tudok, utánna képes vagyok egész éjszaka kattogni es idegeskedni. Próbálok nem oda figyelni, de nem megy...:(
2012. okt. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valakinél változás?
2017. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lena865 válasza:

Nálam ugyanez a helyzet.

Röviden: először pszichiáterhez mentem, aki antidepresszánst adott, hogy tudjak aludni és enni (előtte hónapokig egyik se ment). Ez úgy 1 évig segített is, de aztán elég kellemetlen mellékhatásai lettek, pl. rémálmok minden éjjel, hízás.

Ezért elhagytam a gyógyszert, és elmentem egy pszichológushoz, aki azt mondta, min. 1 év pszichoterápiát javasol.

Na itt tartok most; hát nem olcsó, és nem is igazán tudok pozitívan hozzáállni, de nincs más választásom... vagy ez, vagy az őrület.

2018. szept. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
53%

Keressetek infókat a "szuperérzékenység" témában, lehet, hogy csupán erről van szó. Vannak online tesztek is, amikkel ellenőrizni lehet, hogy ebbe a csoportba tartoztok-e. A szuperérzékenység nem betegség, hanem egy egyedi neurológiai felépítés, sok előnye van, és vannak nehézségei is, de meg lehet (és meg is kell) tanulni "együttélni" vele.

Zajokra visszatérve: én évek óta füldugóval alszom (előtte évekig nem aludtam rendesen), és szükség esetén napközben is használom. Illetve létezik még zajszűrős fülhallgató, ami nem csupán azzal nyomja el a külső zajokat, hogy valami általad választott zenét hallgathatsz rajta, hanem speciális kialakításával zenehallgatás nélkül is "kikapcsolja" a külső hangokat. Nem olcsó, de lehet, hogy hosszútávon megéri (és a gyógyszereknél kevésbé káros).

Sajnos ha az ember zajos helyen lakik, és rájön, hogy szuperérzékeny, akkor lehet, hogy érdemes megfontolni az elköltözést is.

2018. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!