Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyunak valami kényszerbetegsé...

Anyunak valami kényszerbetegsége van?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy tisztaságmániás, mert állandóan takarít, de port is mindennap töröl, ráadásul a szekrényekben is bent, úgy hogy minden egyes ruhát kipakol, mondjuk ezt kb. csak hetente, mert szerinte büdös lesz a ruha bent és poros, így kényszert érez, hogy hetente, vagy akár hetente többször is ezt megcsinálja. És mániákusan tisztálkodik is, és mindig az a rögeszméje, hogy büdös lesz. Főzni nem nagyon szeret, mert... büdös lesz, a ruhája, haja, meg ugy általában a lakás. De ha főz, minden ablak nyitva, plusz páraelszívó, szagelszívó. És ezenkívül persze mindennap mos, de szerinte a kimosott ruha is büdös. Nem tudom, hogyan értessük meg vele, hogy ez már beteges amit csinál?
2013. febr. 20. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, az. volt egy nbagyon hasolnó kérdés nme is olyan rég.
2013. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Megértetni nehéz lesz vele. Az étel illata nem büdös. Legalábbis szerintem. Ha gondolod rejtsd el a ruhákat, hogy ne tudja kimosni, es csak akkor add vissza ha nem fog minden nap mosni.
2013. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
belinkeled, ha tudod? nekem nem ajánlott fel hasonlót
2013. febr. 20. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez már valóban betegségre utal. Épp ezért ne próbáljátok meg "megértetni" vele, hanem konzultáljatok orvossal.

Szorongás, agresszió levezetése lehet, esetleg depresszió vagy rögeszmés-kényszeres személyiségzavar jele.

Pszichiáter tudja kezelni anyukád, ehhez persze rá kell venni, hogy elmenjen oda. Talán érdemes lenne először a háziorvosnál kezdeni, ő tud segíteni.


Egyébként nekem is volt ilyen időszakom, bár nem ennyire durván. Azt egy szimpla depresszió és pánikbetegség váltotta ki, egy éven belül gyakorlatilag tünetmentessé váltam. De csakis orvosi segítséggel, anélkül nem ment volna.

2013. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegségnek tűnik.

Önmagában az, hogy valaki nem szereti az ételszagot magán, lehet szimpla kényesség, ami még bőven belefér.


De a szekrények heti szintű belső átpucolása már nem az. Anyám is tisztaságmániás, ő is "szagérzékeny", de neki bőven elég, hogy a még nem használt szappanokat a ruhák között tartja, így illatosítja őket.

2013. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azt most én sem találom, de ez is hasonló:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg az is lehet, kedves kérdező, hogy te eltúlzod kicsit...
2013. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!