Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a családomból valaki megbánt (nem gyengén), akkor másnap izomlázam van? Jobb oldali karomban, combomban. Ez nem az első eset!

Figyelt kérdés
Nem sportolok,semmilyen edzésen nem voltam,tehát a teljesen ésszerű okok részemről kizárva,kineziológus ha van az olvasók között,a válaszára kiváncsi lennék:)persze másokéra is!!!!
2009. szept. 9. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem a stressz hatasara jelentkezik izomfeszultseg miatt, nekem is ugyanez az egyik panaszom,pszihiaterre van szukseged,pszichoszomatikus tunetnek hivjak ezt...a feldolgozatlan konfliktusok hatasara jon letre
2009. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Éjszaka alvás közben nem tudod kipihenni magad, izomtónusod magas, vagyis a nyugalmi szint is feszült és valószínűleg egész éjjel nem tudsz ellazulni. Gondolom, forgolódsz is ilyenkor. Ha nem jól alszol éjszaka, akkor van, hogy reggel fáradtabban ébredsz, mint ahogy lefeküdtél. Köznapi nyelven túlságosan a lelkedre vetted a bántást és nem heverted ki reggelre.
2009. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizonyára "dühölés" közben megfeszülnek az izmaid nagyon erősen. Próbálkozhatsz magnézium pezsgőtablettával... legfőbb viszont, hogy próbálj megnyugodni. Lehet pl. godnolatban egy páncélt növeszteni magad köré, és elhatározni, hogy azon semmilyen bántás, rossz szándékú beszéd, nem jöhet át. Ha magad is komolyan elhiszed a páncélodat, csak nevetni fogod majd, hogy milyen jópofán visszapattannak róla a kellemetlen szavak.:) :) :)
2009. szept. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!