Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhető le a halálféle...

Hogyan győzhető le a halálfélelem és a pánik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan fél éve kezdődött. Néha rám jött egy-egy rosszullét, vagy tán csak a rosszullétnek a bemesélése. Rossz életszakasz volt, magánéletileg és munkában is padlón voltam. Beképzeltem, hogy vérnyomásproblémám van. Ősz elején voltam először háziorvosnál, aki azt mondta, hogy szerinte ez pánik. A diagnózis után végigolvastam a neten a pánik tüneteit, és egyre többet kezdtem közülük tapasztalni. Egy hónapra rá a pszichiáter felírt nekem Zoloft antidepresszánst Frontin nyugtatóval. A Frontintól rettegtem, ezért hamar leálltam vele teljesen, a Zoloft pedig az első néhány hétben csak felerősítette a tüneteimet, és utána sem hozta a várt hatást, ezért fokozatosan negyed szemre csökkentettem az adagját (elhagyni nem merem teljesen). A problémák viszont tönkretesznek. Nincs olyan perc egy nap, hogy ne lenne halálfélelmem, vagy hogy egyáltalán ne jutna eszembe a halál. Állandóan idegesnek érzem magam, idegességet érzek a hasamban és a lábamban. Ha nem vagyok itthon, krónikusan fáradtnak érzem magam, sokszor pedig rám jön egy rendkívül félelmetes szédülési roham (vagy nevezhetjük látászavarnak, nehéz körülírni).


Deperszonalizációs tüneteim is vannak, bár lehet, hogy ezeket is csak bemesélem magamnak. A legaggasztóbb pedig a súlyos alvászavarom (gyakran 8 óra forgolódás!!). Jártam egy darabig pszichológushoz és hipnózisterápiára, de egyiket sem éreztem hatásosnak. Voltam többször is laborvizsgálaton, voltam EKG-n, neurológusnál, senki nem talált semmilyen eltérést. Mi tévő legyek, hova fordulhatnék még? Szigorú értelemben vett pánikrohamom, magas pulzussal, hiperventillálással még nem volt (lekopogom), csak félek tőle, hogy egyszer rám tör. Ki szeretnék keveredni ebből az állapotból, de a halálfélelemmel képtelen vagyok megbirkózni. Légyszi, adjatok valamilyen tanácsot! Ja, egyébként korábban ilyen problémám nem volt. 18 évesen szedtem antidepresszánst egy szociális fóbiára de az teljesen más volt. 18/F



2013. febr. 25. 06:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A gyógyszerpárti vagyok, persze csak betegség esetén, és csak orvos által írtat szedek. Nos a kérdésedre válaszolva: menjél vissza az orvoshoz, és vizsgálat után írjon fel neked gyógyszert. Én nem tudtam, hogy te a Zoloftot a frontinnal csak haveri alapon irattad magadnak. Nekem kórházi szakorvos írta fel, illetve cserélte le a frontint, rivotrilra, mert az volt a jobb.
2013. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szia! Igen a Zoloftot és a Frontin csak felirattam. Pár hónapja azért voltam egy neuropszichiáternél, aki áldását adta a dologra, ő is rivotrilt akart nekem feliratni, de attól rettegek (láttam a hatását másokon), ezért nem váltottam ki. Közben a frontint is letettem és csak a Zoloftot szedegettem/szedegetem.
2013. márc. 1. 15:47
 13/15 anonim válasza:
Helo nemtudom h mijen az életkörlyméyed és h az életfelfogásod mijen de a gyógyszerek csak a tünetek enyhithetik akármijen orvos irja fel (kivéve ha a gyogyszer nélkül ténlehnetunál élni) az én vélemyényem h ne a bogyókba keresd a megoldást ,figyelj épp testben épp lélek. akármijen probléma jöhet persze ezt mondani könnyü , de a gyógyszer az utolsó amit próblj.. nemtom mijen testi álapotban vagy de szerintem az edzés konditerem ( ajóga meg ijenek be nemhiszek...) de próbáldki iradkoz be egy konditerembe és adj bele mindent látni fogod magadon a változást és az önbizalmad egyre csak nőni fog nem azt mondom h egy atomkigyurt ember légy csak azt h ha edzel jobban leszel elég az h másnap már úgykelsz fel h hú érzem az erőt magamba és hidd el nekem a haláltol nemkel félned. enyi erővel az összes ember félhetne... senkise tudja sőt ha választhatnánk sokan nemis akarnák tudni mikor hogyan hal meg az ember és ne ezzel törődj.ÉLSZ és ez a lényeg ha ijen pesszimistán nézed az életet h a haláltol félsz magadat keserited meg és mindezt mivel?: egy hülye gondolattal ami nemvalós hidj magadban az edzést meg csak azért mondom mert hitet ad ha csak annyit is h a remény h még jobb lehetek holnap.!:) ne iyg fodt fel a világot. éne nem a hit szerint élek mit a sok nép tanít.. nem az embernek magában kell hinnie és amég érzel, cselekedsz, sose add fel. nincs a a szar amit nemélnél túl. és tudod (tapasztalat) h ha hiszel magadba még a halált is áttudod baszni:) nefordulj be magadba! nemhiába jöttél a világra. zobb ezer akár milió ember van aki kivánhatná h bárcsak a te életedet élje.. ne pánikolj ha rádjön az érzés mutassbe neki és mondazt h te több vagy ennél!! nemfog legyőzni egy gondolat mellyet te alkottál!
2013. márc. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A Rivotril, orvos által előírt mennyisége nekem, a 0,5 g-ból kétszer fél tabletta. Ez nem tévesztendő össze a napi többszöri 2 g-os, nem orvos által ellenőrzött mennyiséggel.

2013. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ha gyógyszereket szedsz akkor előbb-utóbb hatástalanok lesznek, mivel az agy megszokja a nagyobb adagú szerotonint én ezt olvastam, és egy idő után nem reagál rá vagy még nagyobb adag kell, tehát a gyógyszere segít kijebb kerülni a gödörből de a problémát nem oldja meg sőt a mellékhatások szörnyűek...gondold meg hogy kell e ez az ördögi kör :( Én a pánikból autogén tréninggel gyógyultam ki + gyógynövényes nyugtatókkal amik nem okoztak függőséget kb fél évig jártam pszichológushoz.
2013. máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!