Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek anyukám depressziós?

Szerintetek anyukám depressziós?

Figyelt kérdés

Én erre gyanakszom több ok miatt is.

Sokszor ingerült velem a telefonban,pedig nem is bántottam. Meg se hallja,amit mondok,vagy mesélek,de nekem minden nap 10x végig kell hallgatnom az ő gondját. Sok van neki tudom,sajnos anyagilag nem tudom támogatni,ezt sokszor a fejemhez vágta,meg,hogy ha nem hívom fel akkor már nem is érdekel engem mi van vele. Nekem a vezetékes telefonról a mobil drága,így nem tudom sokat hívni. Nekem is elég sok a gondom,párom 3 hónapja nem tud dolgozni,és élnünk kell a gyerekekkel. Van anyukámnak egy barátja,vele mindig jókedvű,mindent gondot elfelejt,nevetgél,velem soha,mindig szomorú,és mindenben csak a rosszat látja meg. Próbáltam dokira rábeszélni,de nem hajlandó,és én vagyok a rossz mindig.

Szinte lelki terrorban tart.


2013. márc. 5. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezek egyértelműen a depresszió jelei, ha valaki tartósan nem tudja kontrollálni az érzelmeit, csak a saját világfájdalmában van elmerülve és észre sem veszi, hogy tönkreteszi a körülötte élő őt szerető embereket.

Az ilyen ember csak kiszívja az életerőt, örömet másokból.

A barátja ezek szerint ki tudja zökkenteni, talán ő rábeszélhetné arra, hogy kérjen orvosi segítséget.

Egész biztos szorong a problémái miatt, és depressziós, de ez nem gyógyul meg magától.Gondolom a lottó ötösre nem sok a kilátás, így meg kell oldani a jelenlegi helyzetet. Vagy mindenkit elmar maga mellől és végleg egyedül marad. Ezt kéne vele megértetni. Lehet vele kedvesnek lenni, türelmesnek, de csak egy bizonyos pontig, mert egy hisztis gyerek viselkedését veszi fel, ha meglátja, megteheti veled. Nem irigyellek, rémálom lehet egy olyan anya aki a saját gyerekét teszi tönkre, és nem azon van, hogy elfogadja a segítséget.Sok sikert!

2013. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ajjajj...:( Nálam is hasonló dolgok zajlottak le, igaz nem ilyen körülmények közt, még csak 18 voltam, és először volt komolyabb kapcsolatom. Fél éven keresztül csak kiabálni tudtunk egymással. Úgy érezte elveszített engem, én is lázadtam. Aztán történt egy törés (hosszú lenne itt elmesélni, a lényeg: nagyon komoly volt, haláleset is, betegség is, és had ne soroljam...), és ez a törés után ismét átölelt, és szeretgetett, és nem kiabáltunk egymásra. Szerintem nem depressziós, csupán hiányzik neki a gyermeke, a mindene...

Meg nem tudom hány éves az édesanyád, de olyan 50 körülire saccolom. Klimax is közrejátszhat. Mégha depressziós is, talán csak enyhébb formája. Próbáljatok beiktatni sűrűbb látogatásokat, én már nem tudok ajánlani...:( fogadd el, és hallgasd meg, ezt tudod érte tenni. Egyenlőre. Vagy ketten üljetek le egyszer, és beszélgessetek el bizonyos dolgokról, hogy értse meg, fogja fel a helyzetet, hogy külön családban vagy, és szükséged van rá, mint édesanyára, nem pedig mint egy félelemre, akitől rettegsz, mert egy jó szót sem kapsz tőle. Fájdalmas, nem könnyű, de nálam segített.

2013. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a barátja ezeket nem tudja,nem is érzékeli,telefonon beszélnek csak,mert nagy a távolság.
2013. márc. 5. 10:42
 4/15 A kérdező kommentje:

Nálunk már több,mint 2 éve ez van,mindig én vagyok a rossz,mikor nagyon sok mindenben segítettem,és próbálok most is.

Egyszerűen nem veszi észre,hogy beteg,mert neki csak anyagi támogatás kell.

2013. márc. 5. 10:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Közel 200kmre lakunk egymástól,most nem tudunk mi se sűrűn menni,mert anyagi helyzet nem teszi lehetővé,autó meg nincs. Közel 60 éves anyukám.
2013. márc. 5. 10:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Ülj le, és beszélj vele személyesen...:( Nézz a szemébe, és magyarázd el, hogy neked külön életed van, külön családod, és ezzel a viselkedésével elsodródtok egymástól. :( sajnos nem tudok mást ajénlani.

Sanszos, hogy a gyógykezelésbe egyáltalán nem menne bele...:(

2013. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennyi idő után ő már annyira benne van a gödörben, hogy már neki ez a viselkedés vált megszokottá, normálissá. Hidd el, ha most pénzhez jutna, akkor sem változtatna a rossz reakcióin, akkor is mindig kötekedne, elégedetlenkedne. Ne rád akarjon akaszkodni, álljon össze a barátjával,vagy költözzön rokonhoz, barátnőhöz, ha magányos, vagy járjon neki való klubokba. Sok művházban van ilyen korosztálynak program.

De ezekre mind csak akkor lesz képes, ha gyógyszerek és egy szakember helyreállítja az életét és rávilágít a hibáira. A depresszió az egy hormon csökkenése miatt van, ezt beláthatja. Ha alacsony a cukra, akkor gondolom eszik, vagy ha alacsony a vérnyomása, iszik egy kávét.

De mondd el neki, hogyhgy nem kezd magával valamit, végleg egyedül marad.

Te pedig a családod érdekében minél kevesebbet érintkezz vele, amíg nem látsz hajlandóságot arra, hogy összeszedje magát. Akkor úgy segíts neki, ahogy az orvos javasolja.

2013. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki,hogy nekem külön életem van és családom,és persze ekkor jön az ő le van szarva duma.
2013. márc. 5. 11:39
 9/15 A kérdező kommentje:
Sehova nem akar költözni,neki fontos a lakása,de egyedül él,és csak van. Én megértem a sok gondját,sajnálom,de szerinte nem is,mert nekem más a fontos. Hát sajnálom,hogy a családom is fontos,talán le kellene őket szarni?!
2013. márc. 5. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg te beszélni egy pszicholgussal, hogy ő mit ajánl, hogyan kezeld a helyzetet. Az ő segítségével próbáld meg feldolgozni ezt a fajta lelki terrort, amit művel veled édesanyád.
2013. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!