Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi tünetek depresszióra...

Az alábbi tünetek depresszióra utalnak? Ha igen hogyan kezeltessem magam?

Figyelt kérdés
Mostanság minden problémám összegyűlt, hatalmas nyomás nehezedik rám a magánéletemben és az iskolában is. Eddig ha valamelyikkel probléma volt, mindig el tudtam menekülni a másikba, de most semmi sem akar összejönni. Úgy érzem semmi hasznom ezen a világon, itthon a szüleim azt szeretnék hogy legyen belőlem valaki, tanuljak, ezért nem merek ellenkezni a tanulással, az egyetemen mivel nem szimpatikusak az évfolyamtársak, nem beszélgetek velük. A követelmény egyre csak több lesz, egyre nehezebben értem az anyagokat. Most a zh időszak alatt rendkívűl nehéz, és semmi sikerélményem benne. A szüleim viselkedéséből gyakran úgy tűnik, hogy itthon sincs rám szükség, semmi hasznom, valamint a barátnőm is hasonlóképp viselkedik velem. Ez az állapot már több mint 3 éve tart, de az utóbbi félévben rendkívül elfajult. Sokszor megfordul a fejemben hogy jobb lenne nélkülem a világnak, már szinte mindennap ez jár a fejemben, de eddig nem mertem semmit se tenni. Mit tudnék tenni annak érdekében hogy jobbra forduljon a helyzetem? Már gyakran az idegtől remeg a kezem, sírok, hányingerem van annyira kikészít ez az állapot. Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

2013. márc. 19. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt azért elhanyagoltad. Szerintem jobb lenne, ha ezt elsínád egy pszichológusnak, mert szakszerűbb tanácsot adhat, mint mi laikuskok. Eféle szakemberek nem sűrűn látogatnak ide. Nézz körül a pszichofitnesz oldalakon és kiadós mozgás is sokat segít.
2013. márc. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Mint más betegség esetében is.
2013. márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
MENJ EL EGY PSZIHOLOGUSHOZ ES MESELD EL AMIT ITT ELMONDTAL NEKUNK
2013. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A beteg meggyógyult. Legalábbis nem kérdez már..
2013. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!