Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Kamaszodik, unatkozik és tele van világfájdalommal.
2013. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy ezt írják.


Vagy épp olyan és annyi gondja van, hogy már nem tudja másképp levezetni a feszkót - bár létezik sport is a világon.

2013. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert az gondolja, ő nem érdemel jót, és bünteti magát vagy beszéltem ilyen beteggel, azt mondta, hogy akkor csak a fájdalom létezik, és minden lelki kínja elszáll, már a fizikai fájdalmat sem érzi, mintegy megkönnyebbül tőle.
2013. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Beteg?Pszichológiai eset?Vagy "majd kinövi"? (kiskorúról van szó)
2013. márc. 27. 22:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el dokihoz, mert nem játék. Mi van, ha egyszer betalálja az ütőerét? Meg egyébként sem egészséges dolog.
2013. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És mi van ha már nem csinálja (vagy éppen mostanában nem,de remélem az előbbi),de van pár csúnya örök hege? Érdemes még foglakozni a témával?
2013. márc. 27. 23:05
 7/16 Luna Lovel válasza:
100%

Egy darabig én is csináltam. Körülbelül egy hónap alatt annyi rossz hírt kaptam, hogy kikészültem idegileg... Általában az ilyet nagyobb problémák váltják ki, nálam speciel akkor telt be a pohár, mikor kiderült hogy az akkori párom leukémiás. Ezen kívül nagyon sok hasonló horderejű dolog történt velem, és gondoltam kipróbálom, hátha segít. És bizony segített, tökéletes stresszlevezető volt, azonban ez is függőséget okozhat. A legjobb barátnőm aggódott értem és az ő nyomására hagytam abba a vagdosást, de a mai napig valamilyen szinten kontrollálnom kell magam ha valami rossz történik, nehogy újra elkezdjem csinálni. Eléggé hiányzik a dolog, de rájöttem hogy káros, így leálltam vele. Ettől független, ajánlom hogy a szóbanforgó illetőt vigye el pszichiáterhez, mert sokat segíthet abban hogy ne kezdje újra és a lelki gondjai is megoldódhatnak.

16/lány

2013. ápr. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ZordAtya válasza:
Függőséghez azért vezethet mert a sebek kialakításával a szervezet egy fajta fájdalomcsillapíto és nyugtato szert termel ami mint minden ilyen tipusu szer függőséget alakíthat ki.
2013. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam tini koromban, ma már ez elképzelhetetlen. Elég szar periódus volt az életemben, szüleim elváltak, apám nagyon hanyagolt, az élettársa szemétkedett velem, anyám depressziós volt és folyton kiabált velem mindenért. Ennek ellenére nagyon jó tanuló voltam,sportoltam, takarítottam, segítettem otthon, különórákra jártam, szóval értitek...

Mégis, annyira fájtak bizonyos dolgok, amiket magamnak sem ismertem be sokszor, hogy ehhez fordultam. Persze akkor még nem vallottam be magamnak, hogy mi az oka. Akkor azt hittem, hogy ezt csak úgy csinálom. Felnőttként visszagondolva ezek drasztikus dolgok és semmiképp nem egészségesek, akkor sem, ha ezáltal levezeted a feszültséget. Amikor abbahagytam (környezetem nyomására), sokkal derűsebb lett a világképem.

2013. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 E26 válasza:
Borderline személyiség zavarra utal. Fordulj orvoshoz.
2013. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!