Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 17:02
1 2
 11/16 anonim válasza:
sokan azért csinálják,mert valami bántja őket,és vagdosás közbe megfeledkeznek erről és jó érzés lesz nekik..vagy ha valami rosszat tettek így büntetik magukat.
2013. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

15 éves lány vagyok, és gyakran csináltam. Most éppen nem, de szerintem ezzel nem lehet nagyon leállni, vannak kihagyásaim, de már valahogyan rászoktam, tudom, hogy újra fogom csinálni. Nem unalomból és nem is sajnáltatásból csinálom. Mindenki előtt titkolom, hosszú ujjú cuccokba járok, hogy ne láthassák a sebeim/hegeim.

Nekem az váltotta ki azt hiszem, hogy elhanyagolt voltam éveken keresztül. Akárhányszor nem vette észre senki, hogy mit tettem, újra megvágtam magam és megint. Utána jobb kedvem lett, felszabadultabb lettem miatta. Így rászoktam, ha kicsit rosszul éreztem magamat, elővettem a borotvát és megvágtam magamat. Csak az a baj, hogy a tudattól, hogy ezt teszem néha sokkal rosszabb lett. És egyébként szörnyen macerás mindig ügyelni arra, hogy ne húzódjon fel a pulcsim...

Szóval nem tudom pontosan, hogy mi váltja ki ezt egy emberből, de biztos vagyok benne, hogy nálam több dolog váltotta ki.

2013. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Én 18 éves fiú vagyok, én is elég gyakran vagdosom magam. Nekem még fiatalabb koromban meghalt apukám majd rájöttem, hogy meleg vagyok, és ez a két dolog még most is nagyon zavar. Úgy érzem, hogy én vagyok hibás mindenért, és hányok magamtól. A környezetem elfogad (a melegségemet), aranyosak velem, de én mégis néha úgy érzem, hogy hánynom kéne magamtól. Ezen kívül van még egy kis evészavarom is, de az már csak "hab a tortán". Ám elhiszem, hogy a kitartó munka meghozza gyümölcsét, és orvos segítségével meggyógyulok. Szerintem mindenkinek először magában kell tisztáznia, hogy segítségre van szüksége, és onnan könnyen megy a dolog :)
2013. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nagyon érzékeny személyiség,akit a legkisebb belső fájdalom is nagyon letör.Nagy fájdalmat érez belül és mivel nem tudja ezt a fájdalmát feldolgozni ezért úgy próbál szabadulni tőle,ha fájdalmat okoz magának a testén,azaz megávgja magát
2014. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Inkább kívül fájjon, mint belül. Ez az okát, amiért bántják magukat.
2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Oka*
2021. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!