Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan váljak el a pszichiáter...

Hogyan váljak el a pszichiáteremtől? Volt aki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Már 3 éve járok hozzá, de már unom, mert nem érzem hogy segít, és én sem nyílok meg neki rendesen. De nem tudom hogy mondjam meg neki mégis? Úgy szégyellném magam.. :(
2009. szept. 21. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, ez miért okoz neked lelkiismeretfurdalást, főleg akkor, ha nem is vagy vele elégedett???

Egyszerűen nem mész hozzá többé és kész!... Miért kellene magyarázkodnod?!


Vagy ha arról van szó, hogy van még 1 megbeszélt időpontotok, akkor telefonálj neki : nem érsz rá, valami közbejött, most nem is tudod, mikor érsz rá legközelebb, majd hívod... (Aztán többé nem hívod!)

2009. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne tegyél olyat, amitől később bűntudatod lesz!

(Ez a nem megyek, nem hívom fel, csak eltűnök, mint szürke szamár a ködben, nem túl jó ebből a szempontból.)


Ha 3 éve nem nyílsz meg neki, akkor már rég lépned kellett volna. Pontosan azért, mert nem érzed, hogy segít. Tudod, csak annak lehet segíteni, aki hagyja. Annak lehet jó tanácsot adni, aki kéri, és nyitott arra, hogy meg is fogadja.


A szégyen érzése ilyenkor nem hasznos. A dilidoki is egy foglalkozás. Együtt jár egy nagyon intim viszonnyal, de akkor is egy foglalkozás. Ez azt is jelenti, hogy aki ilyenre adja a fejét, az vállalja, hogy kritikát fog kapni, konfrontálódni fog, sokszor bántani is fogják, ebből persze néhány alkalommal talán igazságtalanul. Ezt mind vállalja. És feltehetőleg azért teszi, mert elég érettnek érzi magát erre. (Kivétel azok, akik valójában magukat akarják megmenteni, de ez egy másik téma, és ez is csak időleges, a pályájuk elejére vonatkozik, mert ahogy nő a szakmai tapasztalatuk és fejlődnek, idővel Ők is kénytelenek felnőni a feladathoz. Vagy elhagyják a pályát.)


Szóval a legjobb és egyben legegyszerűbb amit tehetsz, hogy elmondod neki ezt. (Nem kell bonyolítani, ezek a szavak pont jók is. "Nem érzem, hogy meg tudok nyílni, és ezért nem segít nekem a terápia.") Feltételezve, hogy az illető felelősen gondolkodik, több válasz is lehetséges, de legvalószínűbb, hogy ajánl valaki mást maga helyett, akivel remélhetőleg jobban megy majd. (Persze abban az esetben, ha még szükséged van erre.)


Sok szerencsét!

2009. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mondd azt, hogy sajnos többet nem tudsz hozzá menni, mert:

--nincs rá pénzed

--ütközik az időbeosztásoddal

--elköltözöl

--már jól vagy

sok siketrt

2009. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén. Udvariasságból nem kell olyasmiért fizetni, amivel nem vagy elégedett.
2009. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elöttem szólóval! Horribilis összegeket elkérnek a betegektől. Ráadásul, még nem is fejlődsz lelkileg! Ha van köv. időpontod, mielött mennél, mondd le és szólj a dokinak, h rajtad kívülálló okok miatt nem tudsz többet menni. Sztem a semmiért ne fi
2009. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt sokan nem járnak pszichiáterhez, ahogy látom. :S Pszichiáterhez "ingyé" is lehet járni TB-ből. Pszichológushoz is. Csak nem a legjobbakhoz. Igaz a fizetősek között is ugyanannyi a rossz, mint az államiban.


Én egy pszichiáternek dolgozom, láttam már hogy megy ez. Nyugodtan mondd el neki az érzéseidet, őszintén ez a lényeg, mgpróbál váltani, esetleg marasztal, vagy ajánl egy másik kollégát, ill. mondd neki, hogy még szívesen jönnél, amíg nem találsz megfelelő dokit. A lelkiismeretes pszichiáter nem csinál ebből problémát, egy kicsit lenyomja a presztízsét magában, de nem fogja kimutatni, neki a te fejlődésed, a beteg érdeke a fontos, ha nem így viselkedik, akkor meg szégyellheti magát.

Az a lényeg, hogy legyél őszinte.

2009. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ne várasd vele a hívásodat.
2009. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem segített semmit.

Egy idő után azt mondtam, hogy most úgy érzem, hogy elég lenne ritkábban is találkozni és majd jelentkezem hogy mikor szeretnék menni. Azóta sem hívtam.

2009. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felesleges kényelmetlenséget okozol neki, ha váratod.
2009. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!