Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi késztet valakit arra, hogy...

Mi késztet valakit arra, hogy vagdossa magát? 15/l

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 23:52
1 2
 1/11 anonim válasza:

Az ember nagyon bonyolult élőlény, rengeteg oka lehet, amiket talán mi nem is érthetünk. Ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, hogy mi késztet téged arra, hogy ide írj? Vagy hogy én erre válaszoljak? Ki tudja, ez sokkal több és bonyolultabb annál, minthogy pár sorba leírhassa valaki, és ha sikerülne is valakinek, akkor se biztos hogy te meg fogod érteni.

U.I.: Nagy valószínűséggel csak fikázó válaszokat kapsz majd, akik szidják az embereket hogy hülye emosok, és a többi. :) Igaz én se értem miért tesz ilyet valaki, de nyilván jó oka van rá, amit mi nem érthetünk. Emiatt elítélheted, vagy elfogadhatod.

2013. ápr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor kezdődik el, mikor valakinek legelsőre eszébe jut ilyet tenni, és onnan nem tud szabadulni tőle.

Nem vágtam még magam, de szerintem azért van, mert olyan lelki fájdalmat éreznek valami miatt, amit nem tudnak elviselni, ezért vágják magukat, hogy egy másik fájdalomra tudjanak koncentrálni, és ez megnyugtatja őket valahogy. Én valahogy el tudom képzelni, hogy érzik magukat ilyenkor, de végül is nem tudhatom.

2013. ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia én is 15/l vagyok és depressziós..

Nagyon sok rossz dolog történt velem és teljesen kikészültem:// Meg akartam halni, számomra a vagdosás próbálkozás volt, de nem sikerült persze. Másrészt utálom magam és ezért bántom a vagdosással.. Tényleg bonyolult..

2013. ápr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ezeket az embereket segíteni kell, nem szidni, azzal csak még rosszabb lesz. Ha bárki úgy érzi, hogy szeretne kicsit beszélgetni, nyugodtan írhat nekem privát üzenetet, én hiszem hogy kellő odafigyeléssel lehet ezeken a dolgokon változtatni.
2013. ápr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszoló!

Sajnos Én sem szeretem magam, de szerintem ez nem ok arra, hogy az ember vagdossa magát.

Rajtam kívülálló emberek és események hatására ÉN is voltam nagyon mély ponton, visszagondolva már nem olyan nagy dolog, de mégis, olyan, amit egy velem egy korúnak nem kellene megtapasztalnia, kis dolognak tűnik pedig sokaknak nem lenne az, sokat szenvedtem. Mélyen magamban Én is depressziós voltam, építettem magam köré egy falat, sok esetben ezt még ma sem tudom lebontani. Bevallom volt, hogy Én is elgondolkoztam azon, hogy miért is vagyok itt, miért kell szenvednem és elgondolkoztam az öngyilkosság gondolatán, de SOHA egyetlen egyszer sem akartam megvalósítani. Még csak a vagdosáson sem gondolkodtam el, mert mivel lenne nekem azzal egyszerűbb vagy jobb? Ezért nem értem azokat, akik ezt csinálják, csak egy picit meg akarom érteni őket. A szenvedést a fizikai fájdalommal nem lehet eltűntetni.

2013. ápr. 7. 01:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokan csak azért teszik hogy többen odafigyeljenek rájuk, mert például akinek tényleg gondjai vannak az nem mutogatja, arról nem is tudják meg sose talán hogy vagdossa magát.

Ami mondjuk nekem furcsa hogy szinte csak lányok csinálják, fiúnál ez nagyon ritka.

2013. ápr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, elsősorban segélykiáltás, az öngyilkossági kísérletnek egy enyhébb változata: Figyelmet és törődést szeretnének. Valami nagy problémába ütköztek, amit egyedül nem tudnak megoldani. Az ilyen segélykiáltások az öngyilkos kísérleteknek és öncsonkításoknak a 80%-a. A maradék az az, aki pedig tényleg meg akar halni, de ők nem mutogatják, nem mondják el senkinek, nem írnak búcsúlevelet. Egyszerűen eltűnnek. Úgyhogy szerencsére nem annyira bonyolult. Ha valamelyik közelállódon meglátod a vágásokat, arra figyelj oda és próbáld meg felvidítani és kitartani mellette.
2013. ápr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így vezetik le a feszültséget. Ahelyett, hogy másoknak ártanának a túlfűtött személyiségük heves és hirtelen megnyilvánulásaival, inkább magukat bántják.
2013. ápr. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
01:09 nem ertek egyet! sokan azerr vagjak magukat hogy vegre eszrevegyek ot, torodjenek vele. olyan ez, mint egy nema segelykialtas:')
2013. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy idöben vágtam magam, napi szinten. Akkor csináltam, mikor valaki bántott, ha rossz történt velem, ha én tettem rosszat valakivel. Büntetés volt, föleg önmagamnak, de mikor felidegesítettek, akkor is ezt csináltam ahelyett, hogy azt a mást üvölteném le. Ha rosszat csináltam, akkor szimpla önbüntetés volt. Van ennek egy biokémiai háttere is: a fizikai fájdalom hatására endorfin termelödik, és sajnos ez olyan, mint a drog: mindig több és több kell belöle. Ha rossz történt, akkor erre is jó volt. Összetett.


Rettegtem, hogy valaki megtudja, de mikor már az egész karomat szétvagdostam, akkor észrevették. Nem figyelmet akartam.

2013. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!