Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asentrát írt fel ma a háziorvo...

Asentrát írt fel ma a háziorvosom, de nem akarom szedni. Van valami táplálékkiegészítő, ami a szerotonin szintet emeli, és semmilyen egyéb hatása nincs?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 16:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A sportoláson kívül nem ismerek más természetes dolgot, ami emelné a szerotonin szintedet. Miért nem szeretnéd szedni?
2013. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Durvább a mellékhatásai, mit ami ellen kaptam. Nem is szedem, főleg ilyen drognak minősülő gyógyszereket. Nem fogom vele mérgezni magam. Az ilyen gyógyszerek ellen vagyok, nem old meg semmit, csak kábít.
2013. ápr. 18. 20:00
 3/27 anonim ***** válasza:

Az Asentrának elvileg nincs bódító vagy kábító hatása, mert egy SSRI, ami a szerotonin túl gyors és nagy mennyiségű felszívódását akadályozza meg az agyban. Én is szedek ilyent és javítja a hangulatomat. Ha sportolok mellé akkor pedig még jobb a kedvem.


Természetesen nem oldanak meg az ilyen gyógyszerek semmi problémát, de segítenek elindulni a gyógyulás felé vezető úton. A mellékhatásokat pedig nem azért írják rá, hogy megijesszenek, hanem azért, hogy jogilag minden oldalról védve legyenek.

2013. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nekem jó kedvem van nélküle is, főleg, hogy egyre korábban világosodik, és később sötétedik. Van kedvem kint lenni, meg menni bárhová.
2013. ápr. 18. 20:35
 5/27 anonim ***** válasza:
Akkor mire írta fel? Tudja egyáltalán, hogy mit írt fel? Én is kaptam már mandulagyulladásra himlő elleni gyógyszert háziorvostól...
2013. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mert a papírra az volt írva, hogy kevert szorongásos-depresszió, nem a diagnózishoz, hanem a megnevezéshez írják mindig. Mondjuk az igaz, hogy nem bírom a tömeget, meg a meleget. Azért ide-oda menni vásárolni szeretek, meg van kedvem, főleg, ha ruhákról van szó.:)
2013. ápr. 18. 20:51
 7/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk valamikor nincs jó kedvem, mert betegségekre gondolok, mi van, ha ez a bajom vagy az a bajom. Ezenkívül nincs semmi bajom, főleg mióta lehet a kertben dolgozni, akkor nem jut eszembe semmilyen betegség.
2013. ápr. 18. 21:01
 8/27 anonim ***** válasza:
A pszichiátriai betegek jó része nincs tudatában a betegségének. Ha nem szeded a gyógyszered, nem szeded. Legfeljebb 10 év múlva is itt panaszkodsz, hogy milyen hülyék az orvosok, mert te még mindig pánikbeteg vagy. Pedig nem ők a hülyék.
2013. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok pánikbeteg. Elméletileg kevert szorongásos-depressziós zavarom van. Amit tachycardia miatt írt fel azt szedem, ezt nem, még ha fizetnének érte sem szedném.
2013. ápr. 18. 21:29
 10/27 A kérdező kommentje:
Azért vagyok hülye mert nem akarom mérgezni magam? Akkor meg azért panaszkodnék, hogy nem tudok leszokni róla, és tönkretett, az mivel jobb. Egy ismerősöm is ilyesmit szed évek óta, orvosi felügyelet mellett, és még rosszabb az állapota, mint volt, ki se mer menni a házból se. Ennyit a gyógyszerekről.
2013. ápr. 18. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!