Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asentrát írt fel ma a háziorvo...

Asentrát írt fel ma a háziorvosom, de nem akarom szedni. Van valami táplálékkiegészítő, ami a szerotonin szintet emeli, és semmilyen egyéb hatása nincs?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 16:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Öngyilkossági gondolatok mindegyik betegtájékoztatójára van írva. [link] Ilyen durva mellékhatásokkal szedni? Ez milliószor rosszabb, mint maga a betegség, ami miatt írják.
2013. ápr. 18. 21:38
 12/27 acelsziv ***** válasza:

Jól teszed, ha nem szeded... Depressziót okozhat az alultápláltság is, tehát valamely tápanyag hiánya.

Értelmesebb orvosok 10g niacint (b3 vitamin) írtak fel súlyos depis hölgynek és rendbe jött tőle.

Kezdj el mozogni. Tűzz ki célokat. Legjobb lenne, ha valami aktív segítő szerepet találnál valahol, akár valami alapítványnál. Ez emelné az önbecsülésedet is és tuti kirángat az állapotodból.

2013. ápr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha megfogadnád az orvosod tanácsát. De különösebben saját magadon kívül senkivel sem szúrsz ki, ha nem szeded a gyógyszeredet. Azt teszel, amit akarsz.
2013. ápr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hallgatok az orvosomra, mert amit írt a pulzusomra azt szedem. Mondtam már, hogy nincs az a pénz, amiért szedném, nem akarok én öngyilkos lenni.
2013. ápr. 19. 10:30
 15/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is igazad van. Ugyan én szedek ilyen szereket, de konkrétan azért, mert már nem egyszer majdnem saját kezemmel vetettem véget az életemnek (persze erről egyik orvosom sem tud). A mindennapi élet pedig gyógyszerek nélkül nekem nagyon nehéz.


Viszont ha te tényleg nem érzed rosszul magad, akkor ne szedd. Lehet, hogy csak a rossz idő miatt volt kicsit rossz kedved, ami most úgyis elmúlik, ahogy mondtad.


Rengeteg sajnos mostanában az olyan dilettáns orvos, aki csak a fizetését veszi fel, de nem ért a szakmájához. Aztán akkor még az orvoslátogató gyógyszergyárosokról nem is beszéltünk.

2013. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezők! A gyógyulás, és a gyógyszer szedése csak addig magánügy, amíg el tudod magadat tartani, vagy van aki eltart. Abban a pillanatban, amikor állami támogatásból ( értsd: segélyből) akarsz majd elvegetálni, már közügy. Nehogy már mi dobjuk össze neked a pénzt a hülyeséged miatt...
2013. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Elolvastad a mellékhatásokat? Én nem fogok ehhez hasonló drogokkal élni, nem leszek egy idióta függő akinek remeg a keze. Legalább vedd fáradtságot és olvasd már el, milyen károkat okoznak ezek a szerek. Szedném, és öngyilkos lennék ettől a szertől, és kevesebb embernek kellene segély adni, nemde? Legalább ezt olvassátok már el, mielőtt, elkezdenétek rábeszélni, erre a drogra. [link]
2013. ápr. 19. 14:02
 18/27 A kérdező kommentje:
Megoldja a problémákat? Szerintem nem, csak elkábít annyira, hogy ne érdekeljen semmi. Ennyi erővel, már, ha nem tudok valamit pl.: lovagolni, nem megyünk el egy lovardába, megtanul lovagolni hanem beveszünk egy gyógyszert, és már tudunk is mindent. Ilyen gyógyszer nem létezik, ami mindent megold.
2013. ápr. 19. 14:06
 19/27 A kérdező kommentje:
Táplálékkiegészítőt kérdeztem, hogy mivel lehet helyettesíteni, ezt a valamit. Gondoltam, hogy válaszolnak függők, akik elbújnak a gyógyszer mögé a problémák megoldása helyett. Mert függőnek lenni könnyebb, mint megtalálni a megoldást. Én nem tartozom azok közéjük. Akkor már rászokhatnék a dohányzásra, az nem okoz hallucinációkat, álmatlanságot, ÖNGYILKOSSÁGI GONDOLATOKAT, és még sorolhatnám a durva mellékhatásokat.
2013. ápr. 19. 14:12
 20/27 A kérdező kommentje:
Előtte Valerinat írt az orvos, de nem mondtam el neki, hogy nem vettem be belőle, még egyet sem. Még attól is félek, pedig gyógynövényes. Visszamentem, hogy adjon beutalót a kardiológiára, a magas pulzusom miatt, de azt mondta nem kell, mondta, hogy ha még mindig nem vagyok jobban, akkor erősebb kell, nem tudja, hogy azt ne mis próbáltam. Még írt Betalocot, azt szedem, mert kell, hogy levigye a pulzusomat. Milyen vitamint próbáljak szedni?
2013. ápr. 19. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!