Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérleten...

Öngyilkossági kísérleten túllevők, miért nem sikerült, és hogyan reagáltatok erre ti és a környezetetek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 10:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
huszonévesen már búcsúlevelet is írtam, ez már gyaníthatóan nem csak figyelemfelhívás volt...viszont mostmár inkább halálra akarom inni magam :(
2013. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
én is írtam 15évesen..
2013. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
én 21 évesen kb ha jól emlékszem
2013. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Az egyik lány a baráti körömből koráan beugrott egy kútba, de kiszedték. Majdnem kihült a hidegben közben. Utána az anyja mutatta neki az újságcikket a helyi lapban és letolta. Onnantól attól félt, mit szólnak az imserősök mega többi ember.
2013. jún. 6. 12:37
 15/25 A kérdező kommentje:
A búcsúlevélben mit írtatok, it tartottatok fontosnak? Olvasták akiknek itthagytátok?
2013. jún. 6. 12:39
 16/25 anonim ***** válasza:
konkrétan én összetéptem néhány nap múlva, de kb csak olyasmiket hogy ne haragudjatok rám de nem bírom már tovább..stb
2013. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer fel akartam kötni magamat. Már a nyakamban volt a hurok, amikor felhívtam barátnőmet, hogy elbúcsúzzak tőle. Elbőgtem magam, ő megvigasztalt, levettem a hurkot a nyakamról és ennyi volt. Persze erről az akciómról senki nem tud, még ő sem (nem tudja miért fakadtam akkor sírva).


Másik alkalommal kifeküdtem a hidegbe, de nem sikerült a dolog, nem lépett fel a hipotermia.


Harmadik alkalommal több darab altatóra jó erős páleszt ittam, aminek az eredménye csak az volt, hogy halucináltam bőgőrohamot kaptam és egyszer csak elaludtam. Nem sok mindenre emlékszem arról az estéről.


Közben volt olyan, hogy éjjelente random helyekre mentem és próbáltam felkötni magam persze sikertelenül.


A környezetem nem tud egy ilyen próbálkozásomról sem, nem vertem soha nagydobra, tehát nem a figyelem felkeltése volt a célom. Én pedig erre úgy reagálok, hogy ekkora életképtelen f@sz vagyok, mert még magammal sem tudok végezni. :D


Ráadásul a vicc az, hogy jártam pszichiáterhez is, illetve régebben, mikor jobban álltam anyagilag pszichoterápiára is. A sok gyógyszer eredménye az lett csak, hogy amire addig nem mertem vállalkozni, utána lazán megpróbáltam.

2013. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak, aki válaszolt, szép napot mindenkinek.
2013. jún. 13. 21:49
 19/25 anonim válasza:
Én 11-12 éves koromban írtam egy búcsúlevelet a szüleimnek. Az ágyamra tettem, majd elmentem otthonról. Azt gondoltam majd egy autó elé ugrom. (Önértékelési problémáim voltak) De persze haza mentem. Szerencsére közben nem vették észre a levelet. Már nem emlékszem miket írtam.
2013. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Lin71 ***** válasza:

A fiatalok, tinédzserek lelki gondjai idővel elmúlnak, vagyishogy aki fiatalon gondol öngyilokra, annak felesleges, mert úgyis javul a helyzet, tényleg.

Én megpróbáltam, én éheztem. Nem ettem, csak vizet ittam. Kb 5 nap után nem éreztem az éhséget, folyton álmos voltam, tizenórákat aludtam. Végül valószínűleg álmomban meghaltam volna, összeomlott volna a keringésem.


A kiváltó ok mindenkinél szubjektív, de a döntés mindenképp egy hosszabb folyamat eredménye.


Végül én döntöttem úgy, két hét után, hogy abbahagyom. Az anyám lenyúlta az egyetemi tanulmányaimra félretett pénzt, diákhitelt kellett felvennem. Az egyetlen ok, hogy rájöttem, nem hagyhatom az apám nyakára az összeget. Emiatt kezdtem el újra enni.


Nálam senki nem vette észre, és én sem szóltam senkinek. Aki jelzést küld a környezetének, az tudat alatt is, de segítséget kér. Én mindig bő pólókban vagyok otthon, így nálam nem vették észre, hogy fogytam. Kb egyedül élek, tehát nem volt aki figyeljen rám. A családom nem foglalkozik velem ilyen szinten, nekik sem tűnt fel semmi.

2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!