Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérleten...

Öngyilkossági kísérleten túllevők, miért nem sikerült, és hogyan reagáltatok erre ti és a környezetetek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 10:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Lin, és nem ájultál el? Mennyit fogytál? Hogyhogy anyukád lenyúlta a pénzed? :O
2013. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Éhenhalni azért nem olyan könnyű. És a többi halálnem is csak látszólagos, ha könnyűnek tűnik. Álszent, aki azt írja, meghalni a könnyű út. Örülök, hogy mind túléltétek és most itt vagytok. Szeretettel gondolok rátok. Ne adjátok fel, bár könnyű ezt ideírni. De én nem közhelyként írom ide, így is gondolom. Azt hiszem, a születésünkek van egy felsőbb célja, csak nehéz rájönni, mi az, és rögös az út odáig.Köszönöm amiket megosztottatok velem.
2013. júl. 20. 22:26
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én többször is próbáltam, de közben beijedtem. Rohadt ijesztő érzés, mikor tényleg odakerül az ember... Tehát én nem figyelemfelkeltésnek szántam pl, mert úgy intéztem én is, hogy senki ne tudjon róla, aztán végül mégis segítségkérés lett a vége.

Másik kérdésedre a válaszom: a környezetem sehogy nem reagált rá, kerültük a témát

2013. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Lin71 ***** válasza:
100%

Sajnos így alakult. :)


Öngyilkosnak lenni nehéz, és az is marhaság, hogy a gyávák teszik. Aki öngyi, az pont, hogy nem gyáva. A saját életed kioltásához mérhetetlen bátorság kell.

Talán max gyengeség. És nem mindig azért lesznek öngyik az emberek, mert "gyenge rinyagépek", hanem mert egyszerűen nem látnak kiutat az adott (negatív) helyzetükből.

A végső ok tehát az abszolút kilátástalanság.


Egyébként sokszor eszembe jut, mikor hallok egy-egy öngyis hírt, hogy azok közül, akik pl leugranak a tizedikről, vajon hánynak villan át az agyán, hogy talán mégse kellett volna?

De olyankor már késő. Nem lehet visszarepülni az ablakhoz.

2013. szept. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Linnek igaza van. És én is kíváncsi vagyok, megbánja-e mindenki, ha sikerül, vagy azt, ha nem.
2013. szept. 30. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!