Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szorongás, szociál...

Monorka25 kérdése:

Depresszió, szorongás, szociális fóbia és még sorolhatnám:S Miért tud tönkre tenni egy életet? és miért fosztja meg az embert a normális élet lehetőségétől? Lelki bajok beszéljünk róluk.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mindenki szenved vmitől amit magában hordoz de van h már csak az irányítja az életünket! Én konkrétan szorongásban(szociális fóbiában szenvedek hosszú évek óta) Mindig harcoltam ellene, szedtem gyógyszert, volt h szembementem a félelmet kiváltó helyzettel de semmi nem múlt el. Mostanra teljesen belefáradtam ebbe a küzdelembe. Nagyon tud fájmn. Szívesen beszélgetnék hasonló helyzetű emberekkel hisz ezt csak az érti meg aki szintén átéli. Nem jó állandó félelemben élni,kimerítő de azt gondolom meg kell tanulni ezzel vhogy 1ütt élni. Szívesen meghallgatok bárkit ezzel kapcsolatban. Írjatok akár privátban is.

#rettegés #szorongás.szociális fóbia
2013. jún. 19. 00:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a kivülállók könnyen osztják a tanácsot h mit és hogyan kellene tenned, viselkedned, de ez nem olyan h csettintesz 1et és már többet nem érzed. Minden ilyen beteg tudja h irreális ez a félelem de jön és kész. Vszínű hogy vmi trauma miatt alakul ez ki mert nem véletlen h sokan ugyanúgy érzik. A félelmet az ember még vhogy elviseli de a fizikai tünetekkel nem lehet mit kezdeni. Nekem is az évek alatt hiába nőtt az önbizalmam valamelyest akkor is rám tőrnek ezek amit felsoroltál. azt se lehet mondani h nem próbáltam belőle kijönni. Elfogadtam ezt már így próbáok vhogy boldogulni. De nehéz nagyon.
2013. jún. 21. 13:48
 12/14 anonim válasza:
Szia! Én is szociális fóbiában szenvedek de még csak 17 éves vagyok.Teljesen megértelek,tudom milyen rossz.Bár én nem szedek gyógyszert,nem is voltam még pszichológusnál sem,annyira még nem durva a helyzet,de ugyérzem egyre roszabb lessz :s
2013. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Éva1987 válasza:
NE is hagyd h elfajuljon mert gúzsba köti az ember életét. Gátol amiben csak lehet de főleg munka terén. 1ül szinte lehetetlen legyőzni, elegem is van belőle:S
2013. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint az a fontos, hogy bátran belevágjunk a szorongást kiváltó helyzetekbe, DE ne úgy, hogy közben elnyomjuk a félelmünket, ahogy a nem szocfóbok javasolni szokták ("ugyan, csak eltúlzod", "ez csak lámpaláz", "jaj, ne rinyálj már", "nincs is semmi baj" stb., ismerős, ugye?), hanem úgy, hogy azonosítjuk, pontosan mi váltja ki bennünk a szorongást: ezekről a konkrétumokról aztán már valóban el is tudjuk hinni, hogy nem árthatnak nekünk.

Pl. sétálok az utcán, nyugtalan vagyok, és ahelyett, hogy hazaszaladnék vagy tovább mennék úgy, hogy erőszakosan és türelmetlenül elkezdem ismételgetni magamban, hogy az utcán sétálásban nincs semmi ijesztő, megkérdezem magamtól, hogy mégis mitől félek. Felismerem, hogy attól pl., hogy az emberek gyűlölködve bámulnak engem, erről meg azt, hogy ilyen nincsen. Ha bizonytalan vagyok, körülnézek, és látom, hogy tényleg mekkora hülyeség ez. Kicsit megkönnyebbülve sétálok tovább.

Másnap izgatott vagyok, amikor kilépek az ajtón, hogy vajon ma is ki tudok-e vívni egy ilyen sikerélményt, amit egyre többször akarok. Idővel begyakorlom, mi az, amit reálisan elgondolhatok az utcán történő sétálásról, és hogyan viselkedjek, mit csináljak, mire gondoljak séta közben, hogy ne féljek.

Még nem járok ott, de azt hiszem, jó esetben ez rutinná válik. Olvastam, hogy egy 2010-es vizsgálat szerint új szokások kialakításához átlagosan 66 napra van szükségünk, bár ez a szám önmagában nem jelent sokat, mivel a komplexebb rutinok elsajátításához akár 254 is szükséges lehet, egyszerűbbek pedig már 18 nap alatt is automatizmussá válhatnak. Ebből arra tippelek, hogy legfeljebb egy évig kell kitartóan gyakorolnom a sétát, hogy megszokjam, nincs okom félni tőle.

2014. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!