Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van jogom haragudni? Öngyilkos...

Van jogom haragudni? Öngyilkos akart lenni és majdnem sikerült is, nem bízta a véletlenre.

Figyelt kérdés
Az anyám túladagolta magát gyógyszerrel de nem úgy mint az "álöngyilkosok" vagyis nem 10 db xanaxot vett be, hanem 150 db tablettát, részeg volt és amikor sírni kezdett és megölelt, azt mondta szeret és ne haragudjak, megkérdeztem mi a baj, már sejtettem, de nem voltam biztos benne, elmondta mit vett be és kihívtuk a mentőket. Amíg a mentők úton voltak, sós vízzel itattuk én és a testvérem és hánytattuk. Ide értek a mentők, bevitték a kórházba és azt mondta az orvos, hogy nincs értelme a gyomormosásnak mert olyan jól meghánytattuk, hogy csak egy kis ellenanyag kell és másnap hazamehet. Bevittük neki a fontos dolgokat a kórházba és másnap reggel érte mentünk taxival. Haza értünk és az egészből viccet csinál azóta, arról beszél, hogy részegen hogy kiosztotta a nővéreket meg az ápolókat. Úgy csinál mintha mi sem történt volna, arról, hogy miért tette, amit tett nem beszél, én meg nem tudom kérdezzem e, mert úgy néz ki, hogy nem akar erről beszélni... Az zavar, hogy ugyan megmentettük a testvéremmel az anyánk életét, nem köszönte meg, az zavar, hogy úgy csinál mintha meg sem történt volna és ami a legjobban fusztrál, hogy nem kért bocsánatot... Itt hagyott volna? Ha nem vesszük észre időben, vagy nem hánytatjuk meg, akkor most halott lenne, azaz maga után hagyta volna a két gyerekét. Nem tudom ilyenkor mit kell tenni. Miért nem beszélünk erről? Azok után, hogy simán itt hagyott volna minket van jogom haragudni és akár veszekedni is vele?
2009. okt. 12. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Az a baj, hogyha egyszer megpróbálta, többször is meg fogja. Mi az oka, hogy ilyen drasztikusan akart véget vetni az életének? Te/Ti tudjátok, sejtitek? Külső segítség kell azt már látatlanban megírom. Pszichológus mindenképp.

2009. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nincs értelme veszekedni vele,azzal semmire nem mész..!Komolyan elkéne beszélgetnetek vele,és kideriteni,hogy mi volt a kiváltó ok,hogy ezt tette magával!Vagy végső esetben pszihomókus,mert sanszos lehet,hogy megpróbálja mégegyszer..,segitsetek neki inkább kimászni a gödörből,amiben most benne csücsül!;)
2009. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Sajnos,a saját bőrömön tapasztalltam ezt,az én anyám is többszöri próbálkozás után lett öngyilkos.Nem szabad veszekdeni,mert akkor még rosszabb lehet mint előtte.Inkább próbállni kell jobbá tenni a dolgokat,és akkor remélhetőleg nem történik meg újra.
2009. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bizony komolyan kell venni. Nem tanácsoltak a kórházban semmit? Ilyenkor pszichiátriai megfigyelésen szokták tartani a betegeket.


Szóval ez annyira nehéz dolog, hogy egymagatok nem fogtok tudni megbírkózni vele. Kérjetek tanácsot a házi orvostól, ő ismeri anyukátokat és az ilyenkor szükséges lépéseket.

2009. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a pszichológus nem tehet semmit, mert az anyám hipohonder, ami annyit tesz, hogy ha fizikális betegségről olvas vagy ha mentális betegségről, egyből elkezdi "produkálni" az olvasott tüneteket. Egy nagyon okos, művelt nőről van szó sajnos, szóval a hipohondriáját is ügyesen tudja művelni, minden pszichiátriai könyvben olvasott témát és szakkifejezést egyből megért és már produkálja is a betegséget, szóval egy pszihológust vagy pszichiátert teljes mértékben tud manipulálni... Hiába nem pánikbeteg 38 évig, ha a 39-ik évben elolvas egy erről szóló cikket vagy könyvet, másnap már megy is a "tünettekel" a pszichológusához és az meg is állpítja, hogy az anyám pánikbeteg... Erre már nem tudok mit mondani, nagyon jó manipulátor az anyám és ebből kifolyólag már több mentális betegséged is diagnosztizáltak nála.
2009. okt. 12. 19:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért akart öngyilkos lenni, de aznap este randevúra akart menni, csak a testvérem ebben meggátolta, legalábbis az anyám szerint, de én, mint "kívülálló" tudom, hogy nem a testvérem miatt nem tudott elmenni a randira. Bár ez elvileg nem elég indok az öngyilkosságra, de most már abban sem vagyok biztos, hogy valóban öngyilkos akart lenni, mert senki nem látta, hogy valóban bevette e a tablettákat, de az orvos azt mondta, nem kell gyomormosás mert olyan jól meghánytattuk, viszon én a hányásban egy db tablettát sem láttam, azaz felszívódott az összes gyógyszer. De ha felszívódott 150 tabletta, akkor hiába kapott egy kis ellenanyagot, bele kellett volna halnia, mert 40 perc telt el a túladagolás és a kórházi ellátás között... Most már semmiben nem vagyok biztos. Csak színjáték volt az egész? Vagy már nem bízom a saját anyámban? Miért akar ennyire látványosan beteg lenni és miért akarja ennyire, hogy folyton mindenki rá figyeljen? Így is körülötte forog az életünk, egész nap mindenki vele, meg "betegségeivel" foglalkozik. Megérdemli ezt a sok figyelmet egyáltalán?
2009. okt. 12. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok,hát erre mondják,hogy "nem semmi"..!Egy biztos,édesanyád minimum egy Oscar dijat kiérdemelne!;)Sztem nem vett be,ennyi tablettát,azt is jól eljátszotta..,150 tabletta ha felszivódott volna,anyukád már fenntről vigyázna rád,ez tuti!

Sok erőt és kitartást anyukádhoz;)

2009. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát köszi :D De viccet félre téve ha nem ő megy a pszichiátriára, akkor megyek én, mert megőrülök tőle...
2009. okt. 13. 12:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy semmivel sem lettem okosabb... üres válaszok :S
2009. okt. 13. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megmented egy öngyilkosjelölt életét, ne várj köszönetet, ő ugyanis egyáltalán nem örül annak, hogy életben maradt. Épp azért tette, mert elege van az életből. Ez nem olyan, mint ha valakit véletlen balesetből mentenél ki. Ráadásul emellett utólag még szégyenli is magát, ezért próbál úgy tenni, mintha nem történt volna semmi. Beszélni lehet róla, sőt kell is, de csak óvatosan, semmiképp sem bántó éllel, felemlegetve a részleteket (azt ugyanis inkább szeretné elfelejteni), hanem segítőkészen, megoldást keresve. Ha vádolod őt a tettéért, azzal csak megelőlegezed a következő kísérletet...
2009. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!