Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van jogom haragudni? Öngyilkos...

Van jogom haragudni? Öngyilkos akart lenni és majdnem sikerült is, nem bízta a véletlenre.

Figyelt kérdés
Az anyám túladagolta magát gyógyszerrel de nem úgy mint az "álöngyilkosok" vagyis nem 10 db xanaxot vett be, hanem 150 db tablettát, részeg volt és amikor sírni kezdett és megölelt, azt mondta szeret és ne haragudjak, megkérdeztem mi a baj, már sejtettem, de nem voltam biztos benne, elmondta mit vett be és kihívtuk a mentőket. Amíg a mentők úton voltak, sós vízzel itattuk én és a testvérem és hánytattuk. Ide értek a mentők, bevitték a kórházba és azt mondta az orvos, hogy nincs értelme a gyomormosásnak mert olyan jól meghánytattuk, hogy csak egy kis ellenanyag kell és másnap hazamehet. Bevittük neki a fontos dolgokat a kórházba és másnap reggel érte mentünk taxival. Haza értünk és az egészből viccet csinál azóta, arról beszél, hogy részegen hogy kiosztotta a nővéreket meg az ápolókat. Úgy csinál mintha mi sem történt volna, arról, hogy miért tette, amit tett nem beszél, én meg nem tudom kérdezzem e, mert úgy néz ki, hogy nem akar erről beszélni... Az zavar, hogy ugyan megmentettük a testvéremmel az anyánk életét, nem köszönte meg, az zavar, hogy úgy csinál mintha meg sem történt volna és ami a legjobban fusztrál, hogy nem kért bocsánatot... Itt hagyott volna? Ha nem vesszük észre időben, vagy nem hánytatjuk meg, akkor most halott lenne, azaz maga után hagyta volna a két gyerekét. Nem tudom ilyenkor mit kell tenni. Miért nem beszélünk erről? Azok után, hogy simán itt hagyott volna minket van jogom haragudni és akár veszekedni is vele?
2009. okt. 12. 18:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ugyanahhoz a pszichológushoz jár, neki már illett volna felismernie nála a hipochondriát, hiszen ez a szakmája.


Ismeretlenül csak tapogatózunk, ezért tűnnek üresnek a válaszok. Leírásod alapján kialakult menetrend szerint "működik" anyukátok. Mi volna, ha nem fogadnátok el az ő játékszabályait? Pl. akkor kapna figyelmet, amikor számotokra, gyerekei számára elvárható (ideális) módon viselkedik. Ellenkező esetben pedig nem ugráljátok körbe, szinte közömbösen fogadjátok a legújabb tüneteket. (Persze valójában azért odafigyeltek, mert sose lehet tudni.)

2009. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Pont ez az, rá nem lehet nem oda figyelni. Ha meg mégis veszed a bátorságot és nem figyelsz oda pár napig a hülyeségeire, kitalálja, hogy egyedül van a világban, mi a családja egyenesen kínozzuk őt, meg egyebek. Megőrölük tőle, nincs valaki, aki befogadna egy 19 éves dohányzó lányt?
2009. okt. 14. 13:40
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy most haragszol rá, tök természetes, de a harag nem is annyira negatív érzés, mert csak arra tudunk haragudni, akit szeretünk. Ha valaki komoly lelki válságban van, és öngyilkosságot követ el, nem igazán gondolja végig annak következményeit,de végeredményben azt írtad, h megölelt, és mondta, h ne haragudj. Persze attól még biztos dühítő lehet! Gondold végig mi játszódhat le most benne... Nyilván azzal "takarózik" , hogy viccet csinál az egészből, sok ember úgy akarja elfedni a dolgokat, h ellentétes érzelmeket mutat a külvilág felé. Szerintem semmiképpen ne terheld most azzal, hogy megkérdezed, miért tette, azzal tán rontanál a helyzeten, csak légy ott vele, mutasd ki a szereteted, öleld meg, próbál szavak nélkül kommunkiálni az érzéseid, hogy mennyire fontos neked, és ne érezzen szemrehányást, azért, amit tett, nyilván legbelül szégyenli magát, ami nem jelenti azt, h nincs esély további ilyen kísérletre sajnos:( Ami viszont lehet amiatt, h egyre mélyebbre ássa magát, szóval támaszra van szüksége, semmiképp ne veszekedj vele, az csak rontana a helyzeten, add ki a dühödet, a feszültséget sportolással, h ne rajta csattanjon. És ami fontos, próbálj ne egész nap azon agyalni, h itt hagyott volna, mert mint mondtam, biztos nem gondolta át, és amikor az ember mélyponton van , nincs olyan felelősségtudata, realitásérzéke.

De természetesek azok az érzések, gondolatok, amik most benned vannak, szóval sok erőt és KITARTÁST kívánok Neked!

2009. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!