Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet legyőzni a Trypopho...

Hogy lehet legyőzni a Trypophobiát?

Figyelt kérdés
(Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól.)

2013. júl. 11. 03:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Fóbiát legyőzni nagyon nehéz vállalkozás, de egyszerűen, gyorsan meg lehet gyógyulni belőle.


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Nem hinném,hogy ez a mindennapi életben olyan hatalmas problémát tudna jelenteni...

Milyen "kis lyukak"-tól félsz? És milyen tüneteid vannak,amikor találkozol ezekkel?

Egyébként ilyen problémákkal pszichiátert kell felkeresni.

2013. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mióta kiderült, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal én megpróbáltam sok mindent. Az a gond a trypophobiával a többi fóbiával ellentétben, hogy a tudósok szerint egy alacsonyabb rendű agyterület okozza amely ősember korunkban segített elkerülni kis lyukak láttán, a mérgező növényeket, férgeket, polipot meg a fene tudja még mit. A ,,normál'' fóboiákat úgy gyógyítják, hogy minnél többet teszik ki a fóbia tárgyának. Azaz ha a bacilusoktól félsz akkor koszosnak tűnő dolgokat kell megfognod, pók fobiásoknak pókokat kell nézegetni. Hát én megpróbáltam trypophobiás képeket vieókat nézni, de nagyon rosszul voltam tőlük. Talán csak lecsökkenteni tudtam a hatását azzal, hogy megmagyaráztam magamnak miért is érzem ezt. De ez csak abban segített, hogy ne napokig járjon a fejemben ha láttam valami lukacsosat.
2014. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!