Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiátriai szereknek van...

A pszihiátriai szereknek van szerintetek értelme? Megéri szedni őket?

Figyelt kérdés

Szerintetek az ilyen panaszokat tudja enyhíteni a paszihiátriai gyógyszer?

-szociális fóbia(félelem a bírálatoktól,megaláztatásoktól,félénkség)

-régi negatív élmények amin egyedül nem sikerül túllépni


2013. júl. 17. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

A pszichiátria gyógyszerek még senkit nem gyógyítottak meg. Mert nem arra szolgálnak.

Ezek tünetet enyhítő gyógyszerek.

Ugyanis bizonyos betegségek együtt járnak tünetekkel, amik bizonyos esetben gyógyszeres kezelést igényelnek, de ha az okot, ami miatt kialakult a betegség, nem kezelik, vagyis nem oldják meg, akkor a gyógyszerek sem fogják. Csak hozzászokik a szervezet.

Beszélgetéssel, okok keresésével és a problémák megoldásával lehet kigyógyulni ilyen betegségekből.

2013. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

én csak a saját tapasztalataim tudom elmesélni :)

fejfájás gyötört mindig is, amivel tavaly októberben mentem orvoshoz. írtak fel nekem nyugtatót, antidepresszánsokat, szorongás csökkentőket. nem h megszűnt a fejfájásom, azóta minden nap szenvedek ugy fáj, olyan lettem mint egy zombi, nem bírom a társaságot, folyton fáradt vagyok.

szóval engem megöltek ezek a gyógyszerek. és most jön a vicc: 18 éves lány vagyok:)

2013. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 acelsziv ***** válasza:
65%

képzeld el a testedet, mint egy számítógépet. Az agyad a Winchester. És a személyiséged és gondolataid a winchesteren lévő op-rendszer és az egyéb tartalom.

A pszichiátriai szerek szedése olyan, mintha úgy akarnád a vírusokat leirtani, hogy összevered a gépet kalapáccsal, vagy szétszeded a winyót és összekaristolod.


Komoly függőséget okoznak és, ahogy a 18/l válaszoló is írta tönkretesznek.

2013. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Mi számít pszichiátriai szernek? Frontin, Rivotril stb? Sokan szenvednek pánikbetegségtől, depressziótól, sokan szoronganak, különféle kényszerbetegségeik vannak stb. Igazából az embernek erőt kéne vennie saját magán, és saját félelmeit legyőzni, ezek a szerek csak a tüneteket tompítják, de önmagában a problémát nem oldják meg. Mindezeket úgy írom, h szorongós vagyok gyerekkorom óta, pszichiáterhez azért nem megyek, mert ha teletömne gyógyszerrel nem oldódnának meg a gondok, plusz az agyamat tilos tompítani, mert egyetemistaként eléggé szükségem van rá :) Valeriánát szedtem egy jó ideig, ami gyógynövényeket alapul, hatásos volt, és Frontint szedek 1-2 éve, de olyan kis mennyiségben, ami nem tompít be. A szorongásom csökkenti, de a problémák, és a stagnáló kedvtelenség sajnos nem múlik el tőle. Az ember saját ereje kell hogy túl tudjon lépni dolgokon, felálljon és cselekedjen (nekem is ezt kéne tennem...)
2013. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, fejfájással neurológusnak kellett volna foglalkoznia, nem pszichiáternek.


A kérdésre válaszolva: a pszichiátriában nagyon fontos a pszichoterápia, vagyis a beszélgetés útján való gyógyítás. Vannak olyan esetek, ahol e mellé elkerülhetetlenül szükséges gyógyszeres kezelés, ilyen pl. a skizofrénia. A fent említett betegségek inkább pszichoterápiával kezelhetőek, de mellette lehet enyhíteni a tüneteket gyógyszerekkel. Ha bármi kellemetlen mellékhatás fellép, és e miatt nem szednéd be őket, azt mindenképp az orvossal is meg kell beszélni, normál esetben másik szerre lehet lecserélni.

2013. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 acelsziv ***** válasza:
49%
4- es a szorongásos depressziós tüneteket okozhatja vitamin -vagy ásványianyag hiány is. Sok esetben ezek bevitelével a tünetek jó része kezelhető.
2013. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
4. vagyok. Szedtem már magnéziumot, vasat, multivitaminokat, C vitamint, stbstb nem lett jobb :/ Úgy összességében az életemet kéne rendbe tenni, de mondani könnyű :)
2013. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, megéri. Pont a szociális fóbiából sikerült két éve kigyógyulnom gyógyszerrel és pszichoterápiával.


Annak viszont nincs igaza, aki azt állítja, hogy csak a gyógyszerek tudnak segíteni, mert nem így van.


# 3:

Az antidepresszánsok nem okoznak függőséget. Két féle SSRI-t is szedtem valamint Aurorixet és mindegyikről le tudtam állni önkényesen, egyik napról a másikra; te szerintem a szorongásoldókra gondolhatsz, mint a Xanax. Arról viszont én is nehezen álltam le már egy hónap után.


Azzal viszont, hogy azok az SSRI-k tönkreteszik az embert... részben egyet kell értenem. Az egyiktől úgy meghíztam egy hónap alatt, mint a viziló és semmit nem használt. A másik ugyan használt olyan szinten, hogy nem volt rossz kedvem, viszont attól érzelmileg lettem nagyon sivár. Nem tudott lenni jó kedvem és vidám sem tudtam lenni, sőt; a mai napig nem megy, pedig már két-három hónapja nem szedem azt.

2013. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

nekem neurológus írta fel.

frontin, teperin, medazepam, miagem, rivotril

18/L

2013. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 acelsziv ***** válasza:
30%
Utolsó: folyadékhiány is okozhat fejfájást.
2013. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!