Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma szóltak a kórházból,hogy apa meg fog halni,úgyhogy

látogassuk amíg lehet,ő a mindenem,ő nevelt fel,egyetlen

ember az életben aki szeret,akire számíthattam. Folyamatosan épült le,egy életvidám 46 éves ember,

a szemem előtt.


Voltak már kapcsolataim,de most 21 évesen találtam meg az első fiút,aki életem első nagy szerelme,sokat kellett harcolnom érte,aztán végre együtt lehetünk,majd múlthét

csütörtökön belém rúgott és elhagyott.


Egy másik városba kell járnom hetente kezelésre,2:30 óra az út oda,tegnap voltam,jövőhét csütörtökön be kell feküdnöm,mert annyi vizsgálat kell,mert rosszak az eredményeim.


Egyik napról a másikra,2 hónapja apa két állását kell betöltenem belecsöppentem. 2 hete munka közben leestem a lépcsőn agyrázkódásom lett,és megsérült a lábam,még azóta

is sántítva megyek dolgozni,ezzel telik el a nyaram.


Elkezdtem az egyetemet,mert apa rám erőltette,de nem tetszik,nagyon nehéz,nem is sikerült pár vizsga,a

nyáron olyan szinten depressziós lettem,hogy most is

azon gondolkodom,hogy kimegyek a konyhába,és szíven

szúrom magamat,így ott hagyom az iskolát,dolgozom

apa helyett,és ez is külön ideg,hogy miből fogom

én azt az 1 év képzést visszafizetni,mondjuk azt

mondták,ha meghalok,akkor nem kell visszafizetni.


Szerintetek is az öngyilkosság lenne a legjobb ötlet?


Szeretném megkérni,most az egyszer a vicces válaszokat

kerüljük,csak komoly válaszok érdekelnének,most is ülök az ágyam szélén,már ég a szemem a sírástól.


21/L


2013. aug. 28. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

nagyon aranyos vagy :)


az élet nem egy hupikék törpikék epizód. hanem sokszor súlyos, nehéz dolog. és rakjuk egymás után a lábainkat és megyünk tovább.


vedd észre, hogy ez egy szép és intenzív időszaka az életednek. akkor is az, ha öngyilkos leszel. maga az a szép, hogy szembe kerülsz ezzel sok fajta érzelmileg, indulatilag mély helyzettel. köztük azzal is, hogy mi értelme ennek az egésznek.


az egyetemet ne hagyd abba. maga annak végig gyűrése egy nagy tanulás, nem csak a tárgyak. olyan mint egy sport, amikor az ember úgy érzi már a táv 10%-ánál hogy szétszakad a tüdeje, és aztán ahogy telik az idő látja, hogy így is lehet haladni, ha nem áll meg és aztán eléri a cél.


szóval ne állj meg.

2013. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az egyetem a legutolsó,mondjuk úgy,hogy jelen helyzetben leszarom,nem érdekel a szak,nem is akartam oda menni,csak apáért mentem,nem magamért,úgyhogy ott hagyom.


Sokkal fontosabb a 46 éves édesapám aki felnevelt,lassan elviszi a leukémia,anyám meg utál,az ő nevén van a lakás,azt mondta,ha meghal apa,nekem le is út,fel is út.


Én is gyógyíthatatlan beteg vagyok,habár nem halálos,de kezelhető,épp ezért mentem másik városba,ott végre

foglalkoznak velem,csak lassabban a táv miatt,de lassan

elkezdődik a gyógyszeres kezelésem,végett érnek a vizsgálatok.


Most lehet gonosznak tűnök,de nehogy már az egyetemet emeljük ki egyedül a kérdésemből,ki nem sz*rja le,már

bocsánat,azért köszönöm,hogy írtál.

2013. aug. 28. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:

azért azt emeltem ki, mert ott vagy döntés helyzetben.


nekem tavasszal halt meg az apám, tehát aránylag friss tapasztalatom van erről. ráadásul nekem az sem adatott meg hogy beszélhettem volna vele még. hanem hirtelen egyik napról a másikra vége. és minden szál úgy maradt ahogy akkor épp volt. de erre az ember nem hiszem, hogy tud valamit mondani, mert annyira a másik mély privát lelkiállapota és fájdalma, hogy azon túl, hogy megértően ránéz vagy azt mondja, hogy jól van, nagyon nem tud mást tenni. mert nem fér hozzá ahhoz az egészhez, amit Neki jelent ez.


attól, hogy lesz e diplomád függ nagyban a további sorsod. ha megteheted, hogy szakot váltasz, akkor tedd azt. de ha vagy ez vagy semmi, akkor szerintem mindegy mi az csináld végig.

2013. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Részvétem édesapukád miatt.


Diplomát meg hagyjuk már,semmit nem ér,nem egy ember ül

otthon két diplomával,életkedvem sincs,nemhogy az iskola,

remélem még a héten megdöglik,egy ideje minden este ezért

imádkozom,hogy másnap ne kelljek fel,de most ezek az erőltessük a másikra azt a sz*rt válaszok is felhúztak most,pedig tudom,csak segíteni akarsz,csak nem érdekel a jövőm se,elég a jelenben szenvedni.

2013. aug. 28. 18:51
 5/9 A kérdező kommentje:
*megdöglök
2013. aug. 28. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:

köszönöm. és sajnálom, ha nem sikerült megtalálni a jó szavakat. igyekeztem pedig :)


zene, hátha tetszik:

http://www.youtube.com/watch?v=mLVxdS3r2vw

2013. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha túl sok a teher,próbáld csökkenteni.Kérj halasztást az egyetemen és csináld azt,amit most könnyebbnek gondolsz.Ha a munka az,dolgozz.Apád csak biztonságos jövőt szeretne neked és ezt gondolom a tanulásban látja,ami igaz is,de most nem megy.A halasztás olyan kompromisszum,amit talán hajlandó elfogadni.Apádat úgy szeresd,hogy közben nem áldozod fel magad érte,mert ezt egy szülő sem akarná,ha felismerné.
2013. aug. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 AkitLáttálÁlmodban ***** válasza:

Hosszú válasz:


A válaszom egy picit illene holmi ezoterika válaszba, de azért leírom. Lehet, hogy hosszúnak érzed az életed,sok szenvedés,nincs boldogság. De te sem élhetsz örökké. 1 jó dolgot tudok mondani. Ha meghalsz öregkorodban,csak mert lejárt az időd akkor onnan nincs vissza,mármint lesz következő életed(ez az én véleményem)és utána ha meghaltál és bármi lesz utána erre az életedre nem fogsz emlékezni.


Rövidebb válasz:


Ne gondolkodj öngyilkosságon,te is megfogsz halni akár akarod akár nem. Szóval lesz majd egy új kezdet,új élet majd. Tőlem öngyilkos lehetsz, de akkor megfosztod magad az életedtől ami most van. A te életed,te döntésed,a saját életedről te dönthetsz csak,senki más.

2013. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fruzsivagyok válasza:

Nekem az szúrt rögtön szemet, hogy azt írod: "21 évesen találtam meg az első fiút,aki életem első nagy szerelme,sokat kellett harcolnom érte,aztán végre együtt lehetünk,majd múlthét

csütörtökön belém rúgott és elhagyott."


Mi az hogy "harcoltál érte" ?

A szerelemért nem lehet harcolni, nem lehet erőltetni, vagy megtörténik vagy nem. Mi történt?

2013. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!