Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most pánikbetegség vagy...

Ez most pánikbetegség vagy szorongás vagy mi?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve kezdődött. Jött a semmiből egy pánikroham. El is múlt, de utána nem lettem jobban, szorongtam még napokig, negatív gondolataim voltak egész nap. De annyira erősen,hogy pl. ha beszélt hozzám valaki, nem is tudtam rá figyelni, csak a gondolataimra. Egy hét alatt fogytam 5 kg-ot. Aztán valahogy kikeveredtem belőle, gyógyszer nélkül.

Most az van,hogy évente párszor előjön, tart,ameddig tart. De már nincs roham, csak ilyen szorongás féle. Hülye gondolatok, alvászavar stb.

A lényeg,hogy nem tudom mi ez. Mert pánikrohamnak a leírás alapján nem felel meg. Viszont én nem valami miatt szorongok (tehát nem félek tömegben stb.), én azon pörgetem be magam,hogy megint jönni fog ez az érzés, és akkor megint nem fogok tudni aludni stb.

Valaki azt mondta,hogy ez a generalizált szorongás!


2013. szept. 3. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

de mik voltak ezek a negativ gondolatok?

2013. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Latszolag nem fugg ossze a ketto, de kezdj el sportolni, pl. fuss naponta 30 percet vagy valami aerobic kazettara ugralj kemenyen. Hidd el, hogy segiteni fog.
2013. szept. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jo ez az aerobicos ugra bugràlàs nem fog meg gyógyitani

sztem ez csak egy erös stressz lehet

és nem szabad betegségek tüneteiröl olvasni mert csak felveszi ezeket az ember

nekem az segitett hogy sokat jàrtam szorakozni sokat jàrtam emberek közé akik teljesen lekötötték a negativ gondolataimat és a stresszelésem

el is mult :)

2013. szept. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséget épp az alapján diagnosztizálják, hogy két héten belül legalább 4 pánikroham. Ekkor alakul ki a félelem a pánikrohamtól. Vagyis nálad ez nem áll fenn. Azért nem ártana egy háziorvosi kivizsgálást kérned, ugy általánosságban. Ha elmondod a panaszaidat, a doki fogja tudni, mit kell. Vér, vizelet, hasi UH, röntgen, EKG. Ha ez mind negatív, akkor van esélyed az önkúrára, netán kis nyugtatós teázgatásra, és annyi. Ha meg találnak valamit, akkor azt kell kezelni.
2013. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát nekem pont az a bajom,hogy attól félek,hogy megint jön egy ilyen megőrüléses roham, de inkább a szorongástól szorongok. Nem tudom,hogy magyarázzam el. Attól félek,hogy megint elkezdődik a nem alvás, a gyomorideg és annyira rákoncentrálok erre,hogy elő is hozom!

Pánikrohamom is lett volna már, csak időben el tudtam már az első után kapni és nagyjából helyretenni. Csak utána marad ez a sok agyalás, negatív gondolat, diszkomfort érzés!

2013. szept. 4. 05:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és sportban sincs hiány, hetente többször edzek!
2013. szept. 4. 05:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy a kedves Kérdező hány éves?
2013. szept. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kedves kérdező 30 éves! :)
2013. szept. 4. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
értem
2013. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így ahogy leírod, ez a pánikbetegség. Az, hogy generalizált szorongás vagy nem az, azt állapítsa meg az orvos, ne a szomszédasszony.. Ne halogasd. Vagy a háziorvos, vagy közvetlenül a pszichiáter, de el kell kezdeni a kezelést...
2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!