Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gondolatokkal tudok segíteni...

Gondolatokkal tudok segíteni a gyógyulásomon?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. meg vagyok fázva, és ha sokat gondolok arra, hogy "termelj még fehér vérsejtet" meg hasonlókra, meg pl. arra, hogy a mandulámban harcoljanak igazán, mert az fáj, akkor felélénkül a fehérvérsejt képzés? Vagy ilyen nem létezik?

2013. szept. 15. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, hogy mindent az agy irányít, és igen. Közhely, de a hit tényleg gyógyít!
2013. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hit gyógyító hatású, persze lelki szinten. A lelket más nem nagyon gyógyítja.

De pl. akkor lehet így a COX enzimet kompetitíven gátolni? :D

2013. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten csak tudom befolyásolni az immunrendszerem, nem? :o
2013. szept. 15. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:

valami kapcsolat bizonyítottan van, de valószínűleg nem ilyen egyszerűen. szerintem ezt még nem értjük rendesen, hogyan függ össze a mentális élet a testi dolgokkal.


de az, hogy létezik a placebo hatás bizonyítja, hogy számít a hit. de hogy miért...

2013. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Számít,az biztos.Amit gondolsz magadról,azzá válsz.Pszichológiában is alkalmazzák,például az egészsége önkép kialakításánál.
2013. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!