Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a depresszióból? Nem...

Van kiút a depresszióból? Nem hatnak a gyógyszerek sem :/

Figyelt kérdés

Már több mint négy éve nagyon depressziós vagyok, és volt már öngyilkossági kísérletem is. Ez alatt az idő alatt csak egyszer voltam boldog, amikor megtaláltam a párom, és volt kit szeressek. El is felejtettem a sok gondot, mint ha nem is lennének. De sajnos ahogy minden jó, ez sem tartott sokáig. És azóta még szarabbul érzem magam. De legalább tudom, hogy mi az ami boldoggá tesz. Viszont hiába próbálkozom, nem nagyon nem akar összejönni egy rendes kapcsolat sem. És annyira elszomorít, amikor boldog párokat látok magam körül. Mindenkinek van valakije, csak én vagyok egyedül :(


Szereztem Xanaxot, de semmi hatása nincs neki, hiába veszek be bármennyit is. Nincs valami erősebb gyógyszer vagy valami? Nem akarom megint megpróbálni megölni magam, de egyre inkább az jár a fejemben


20/F



2013. szept. 25. 15:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon régi ez a kérdés. De itt sokan akkor marhaságokat írnak, hogy az nem igaz. Aki valóban depressziós, annak semmi más nem fog hatni, csak a gyógyszer, esetleg a pszichoterápia, de leginkább a kettő kombinációja. Nincs ilyen, hogy keress egy hobbit, barátokat, és jobban leszel. Nem. Épp, hogy ezek iránt teljes közönyösséget érez valaki, aki tényleg beteg. Egy depressziós nem tudja elhatározni, hogy jobban lesz, mert az agyában zavar állt be a biokémiai egyensúlyban. A major/klinikai depressziót nem problémák okozzák. Aki nem-depressziósan szed gyógyszert, az persze, hogy nem lesz jobban. Sajnos rengetegen (tudatlanságuk miatt) tévútra akarják vezetni a valódi betegeket, így megakadályozzák őket abban, hogy megkapják a segítséget, amire szükségük van. NEM fejben dől el. Mármint a zavar a agyban, mint szervben van, de egy igai depressziós beteg nem képes kimászni ebből. Pont, hogy olyan ez a betegség, ami meggátolja az embert, hogy tudjon segíteni magán. Az élet élvezetének, a figyelem, érdeklődés felkeltésének a képtelensége van ilyenkor bennünk.

Ja, és a Xanax nyugtató, nem pedig antidepresszáns.

2018. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!