Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Direkt mondja a pszichológusom...

Direkt mondja a pszichológusom ezeket?

Figyelt kérdés

Több hónapja járok már, de mostanság a pszichológusom (nő, kb 30 éves) elkezdett magáról is mesélni. Ilyeneket pl: kicsi korában az anyukájával veszekedett, mert Ő hosszú hajat akart, de foglalkozni nem foglalkozott vele, illetve, hogy szintén gyerekkorában mindig a rádióból kazettára próbált felvenni zeneszámokat stb. Szóval ilyesmiket szokott mostanság magáról mondani. Hozzátenném, hogy most eléggé a gyerekkorom van a középpontban és azon gondolkodom, hogy esetleg emiatt mondja-e el nekem ezeket magáról? Plusz ma is érdeklődött, hogy hogyan érzem magam a terápiával kapcsolatban. Kínlódtam, nem tudtam mit mondani, de annyit azért mondtam, hogy "nekem ez jó". Mire Ő, hogy "ha jó, akkor neki ennyi elég is, és hogy úgy gondolja, hogy köztem és közte mennyire jó kapcsolat alakult ki". Lehet, hogy túlreagálom ezeket a dolgokat, de most eléggé fura, hogy így viselkedik, vagyis ilyeneket árul el magáról (nem mintha zavarna.) Annyit még, hogy nincs előtte titkom, mindent elmondtam neki, valóban közel kerültem hozzá, szal nem azért mondja, hogy megbízzak benne vagy nemtom. :)


23/L


2013. okt. 9. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam pszichológushoz, de még több hónap után sem beszélt magáról,a magánéletéről, pedig többször is próbáltam rákérdezni, azt sem tudom házas-e?Valószínűleg a terápia szempontjából mellékesnek találta,hogy információkat adjon magáról.Szóval ilyen is van.
2013. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos, ilyeneket én sem tudok róla, hogy házas-e vagy valami, bár sztem nem, mert nem láttam rajta gyűrűt. De említette már a keresztfiát, vagy hogy festeti a hajt stb. Szóval akkor ha jól értem, akkor ezt direkt csinálja? :)
2013. okt. 9. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem férfi pszichológusom volt és tudtam róla, hogy házas; hogy van egy gyereke, aki külföldön tanul; mesélt a katonaságról stb...


Általában mindig színesítette a beszélgetést a személyes dolgaival. Szerintem ő is ezért csinálja, nem azért, hogy megbízz benne. Így kicsit hihetőbb az egész, ha rájössz, hogy ő is már átesett dolgokon.

2013. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind emberek vagyunk,a saját tapasztalatai talán szemléltető példájuak, az enyém csak ilyen értelemben mesélt magáról.
2013. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod, nem kell minden szava mögött valami ravasz trükköt sejteni.
2013. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!