Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy azért vagyok...

Lehet, hogy azért vagyok inszomniás, mert félek elaludni?

Figyelt kérdés
Régen az voltam, aztán elmúlt, most megint nem tudok aludni. Kb azóta, hogy amikor próbáltam elaludni, az ágyamba esett egy pók. Pókfóbiás vagyok. Azóta mindig felkapcsolgatom a villanyt megnézni, nincs-e felettem, illetve a fejemben mindig az jelenik meg hogy rámesnek, úgyhogy megint felkapcsolom megnézni. Lehet, hogy most ezért nem tudok aludni? Ez nem minden este van, és akkor is egy idő után túlteszem magamat rajta, és akkor úgy nem tudok aludni, mint régen.
2013. okt. 15. 00:23
 1/3 anonim válasza:

Persze, hogy lehetséges. Elég, ha néhány éjszaka előfordul, ettől már fel is borulhat a biológiai órád.

Nekem is volt ilyen időszakom. Egyszer kórházba vittek a szívem miatt, és bár semmi komoly nem derült ki, több éjszakán keresztül féltem attól, hogy mi van, ha éjszaka leszek rosszul? És emiatt nem tudtam elaludni, amikor éppen elvesztettem volna az öntudatomat, erős szívdobogásérzés és fulladás jött rám, amire bevettem egy gyógyszert, és úgy már el tudtam aludni. Aztán elegem lett ebből a helyzetből, és elkezdtem tisztán gondolkodni: alaposan kivizsgáltak, a leletek rendben voltak, tehát nem lehet semmi nagy bajom. Nehéz volt, de egy idő után győzött a józan ész :)

Próbáld ki azt, hogy lefekvés előtt alaposan átnézed a plafont meg az ágyad környékét, hogy meggyőződj a pókmentességről, és úgy feküdj le. Amikor rád tör a "roham", mondogasd magadnak, hogy nem lehetsz "pókveszélyben", hiszen alaposan átnéztél mindent, és nem volt pók. Ha kitartó vagy, és nem kapcsolsz villanyt, előbb-utóbb megnyugszol! :)

21/l

2013. okt. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia én kb egy éve nem tudok éjszakánként aludni,egy fel nem dolgozott tragédia miatt,de ez más tészta.

Viszont volt nekem is pókos időszakom, vidéki ház,fehérre meszelt falak, és fekete meg barna gyors óriáspókok a falon na meg persze mindenhol... Én is égettem a villanyt az jó volt mert megnyugtatott,hogy szét tudok nézni a szobában. Aracnofobiam nekem is van, és én is mindig szétnézek,hogy látok e valamit, es mikor befekszek az ágyba,akkor a fejemre is ráhúzom a takarót. Próbálj arra gondolni,hogy mégegyszer úgysem eshet rád, es hogy a fény távol tartja őket. Egyébként nekem "jót tettek azok a nagy fekete dögök" mert azóta már nem annyira felek az itthoni "sima" pókoktól!

2013. okt. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy lelki nagytakarítással könnyen megoldható.

A félelmekről, fóbiákról:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!