Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, ha változás...

Miért van az, ha változás következik be az életembe, vagy én döntök úgy hogy kell egy lelki nagytakarítás akkor megbetegszem?

Figyelt kérdés
Érdekes ez. Most pl. munkanélküli lettem egy időre (remélem) és érzem, hogy minden változik körülöttem. Természetesen én is, legalábbis én ezt vettem észre. Elkezdtem olvasni egy csernusos könyvet, csak hogy gondolkodhassak a dolgokon, de mire tudatosulnak a hibák, mit rontottam el régebben, mik a rossz tulajdonságaim, miért van önbizalomhiányom stb. akkor megbetegedtem. Régebben egy kapcsolatomat szerettem volna lezárni. Akkor is valamiért ilyesmi könyvet olvastam (nem csernust, ezt most ajánlották) és akkor is megbetegedtem, de az hónapokig tartott. Miért lehet ez? Lehet kapcsolat a két dolog között?
2013. okt. 22. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami lezarul, vagy valami veszteseg eri az embert altalaban szomorusaggal, fajdalommal, vagy esetleg depresszioval reagal ra.

Ha nem lelki szinten lesz "gyengebb" valaki akkor fizikailag betegszik meg.

Persze szerintem nem kene, hogy igy legyen ez, de ha a valtozas pozitiv pl. uj baratok, uj hobbi stb akkor altalaban ilyenek sosem fordulnak elo.

A konyvekben olvashattal valamit amire igy reagaltal, es szerintem most inkabb az gond ,hogy munkanelkuli lettel, hisz hirtelen a napi rutinod h felkelsz, mesz dolgozni stb ez most eltunt.

Ha nem figyelsz most oda, konnyen belesuppedhetsz egy meg rosszabb allapotba a semmit tevestol (akar depresszioba).

Ilyenkor mikor vki eleteben "negativ" valtozas van, szerintem pont nem lenne erdemes plusz olyan konyveket olvasni amik feszegetnek ilyen olyan hianyossagokat ..azokat akkor lenne erdemes olvasni amikor jol mennek a dolgok...vagy az is lehet, hogy neked speciel Csernus nyelvezete nem tett most jott..mert nem "kedves, jaj ne aggodj, meg lehet oldani" stilus.

2013. okt. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fura, pedig rám kifejezetten ösztönzőleg hatott. Rávilágított dolgokra de nem csak negatív értelembe. Kicsit kellett ez most, de valószínűleg sok lehetett még a stressz meg a kattogás mellé. Hát remélem minél hamarabb véget ér ez az állapot és helyrerázódik minden. Köszönöm a választ :)
2013. okt. 22. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!