Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 évesen csak a szüleim...

22 évesen csak a szüleim miatt vagyok életben. Nincs életcélom, nincsenek barátaim. Hova forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Nem igazán hiszem azt, hogy ilyen fiatalon normális dolog az, hogy rengeteget gondolok az öngyilkosságra.

Függője vagyok az emberi kapcsolatoknak, a barátoknak.

Sajnos azonban pár egoista tettel elidegenítettem magamtól mindent, és mindenkit, mint úgy szerelmet, mint pedig barátokat.

A szüleim semmit sem tudnak a problémámról, és nem is akarom tudatni velük. Sokszor csak az az egyetlen dolog éltet, hogy nekik ne okozzak fájdalmat azzal, hogy kilépek az életből.

Kvázi azért nem leszek öngyilkos, mert ők fontosak nekem, és tudom, hogy ezzel a tettemmel megbukottnak hinnék magukat, mint szülő, mint pedig ember. Soha nem birkóznának meg vele.

Bármennyire is rosszul vagyok jelenleg, főképpen lelkileg, érzelmileg, kitartok, és nemigen mutatok kifelé semmit sem, hiszen megvan a saját problémájuk. Nincs szükségük az enyémekre.


Segítséget szeretnék kérni valakitől, csak nemigazán tudom hogy kihez forduljak. Rendkívül büszke ember vagyok, így a család nem jöhet szóba, sem a barátok, nem akarom hogy gyengének tartsanak.


Mert tudom jól, hogy ez nem normális állapot és életérzés. Nem erről kellene szólnia a fiatalságomnak, de valamiért mégis már most azt hiszem, hogy elcsesztem az életemet, és többé nem lesz olyan szerencsém, hogy igaz barátokat, és egy szerető lányt kapjak....



2013. okt. 27. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Menj el egy paphoz. Gyónj meg. Nekik is van pszichológiai végzettségük és ingyen van. Ha valaki, akkor egy pap tuti kiment téged az öngyilkosság gondolatából.
2013. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ez nem a Te kinevetésed, hanem a válaszolók egy részén nevettem. A legviccesebb a pap, meg a ne menj holmi szakemberhez, jó az neked, ha magadat kimented. Kívánom neki, hogy ha egyszer tüdőgyulladása lesz, gondolkozzon el a mondásán, és fölülbírálva azt, menjen el szakemberhez!

2013. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11. vagyok. Egyértelmű, hogy testi betegséggel orvoshoz kell menni, de ha valakinek lelki betegsége van, akkor dönthet úgy, ha vallásos, hogy az egyház segítségét kéri. Nem tilos. Ők is foglalkoznak ilyesmivel. És nem kérnek el egy óráért ezreket.
2013. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha a Kérdező vallásos, akkor valóban jó ötlet lehet a gyónás vagy beszélgetés egy pappal. A "kezeld magadat" viszont nem az. Gondolom, eddig is ezt csinálta a Kérdező, és nem vezetett eredményre.
2013. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
majd elmúlik..... menj el orvoshoz!
2013. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, nyugodtan írj nekem privátot.
2013. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Megvagy azóta? Minden rendben? Jó lenne ha adnál életjelet :)
2015. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Jelen. Mite vagy kivancsi?
2016. jan. 1. 08:48
 19/19 anonim ***** válasza:
csak arra voltam kíváncsi, hogy megvagy-e még és minden rendben van :)
2016. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!