Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogalmam sincs, hogyan kéne...

Fogalmam sincs, hogyan kéne kijutnom a gödörből. Hová forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
13 évesen családi problémák miatt anorexiás lettem. Anyám ezt a helyzetet nem tudta elfogadni, orvoshoz sosem vitt. A helyzet mostanra odáig fajult, hogy hányingerem van az étel látványától is, rendszeresen vagdosom magam, amiről a szüleim tudnak, de nem visznek orvoshoz, mert ˝ Egyedül kell megoldani, ilyet csak az intézetisek csinálnak ˝. Lassan emberek közé menni sincs kedvem, gyógyszereken élek 18 éves létemre. Nem bírom tovább, a sok bántás, amit itthon kapok, felőröl.

2013. okt. 28. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

"gyógyszereken élek 18 éves létemre"


Dobd ki mindet és költözz el otthonról.

2013. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz egy ilyen kérdésre itt választ kapnod. Szerintem ha szeretnél megszabadulni ettől, akkor 18 évesen te is elmehetsz egyedül orvoshoz. Kérdezd meg a háziorvosodat, hogy hová tudnál fordulni. Emellett keresd a jó Istent és kérd őt is imában, hogy segítsen. Hidd el nem hagy válasz nélkül! Azt lehet tudni, hogy hol élsz? Hátha a közelben és esetleg tudok én is kérdezősködni, hogy hová fordulhatsz.
2013. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Az 1. válaszadónak is igaza van, csak nem megy ilyen könnyen szerintem. De a gyógyszerek elhagyása és a költözés tényleg jó ötlet.
2013. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem mentél orvoshoz - akkor hogy jutottál gyógyszerekhez?


Bocs, hogy ilyet mondok, de nagyon gáz, amit anyukád mondott neked! Súlyos, de gyakori tévhit, hogy a problémákat mind magunktól kell megoldanunk. 18 évesen egyedül is elmehetsz orvoshoz, tedd is meg minél hamarabb!

2013. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Irány a pszichiátriai gondozó... de minimum egy pszichológust keress fel.
2013. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegényke. Én is 18 vagyok és hasonlóak a panaszaim. Voltam kórházba anorexia miatt, volt öngyilkossági kisérletem, néha vagdosom magam meg ilyenek. Ne haragudj hogy ezt mondom de a szüleid buták ha ezt mondják hogy egyedül gyógyulj meg mert ez szinte lehetetlen és ha nem visznek orvoshoz akkor az azt jelenti hogy szégyellik a saját lányuk betegségét egyszóval szégyellik a lányukat. Egy szerető szülő mindent megtesz a gyerekéjért. Na mindegy de attól még szerethetnek a szüleid csak nem vesznek komolyan ami nagy baj mert te iszod as levét és te szenvedsz. Tudom milyen amikor bántanak és én nagyon sajnállom hogy te ezt tapasztalod. A te betegséged komoly ide orvos kell.

Hát nem is tudom hogy mivel biztassalak mert az én életem is kész kudarc és ez egyre csak elviselhetetlenebbé vállik ezért nem tudom ha valaha is jobb lesz.

Ha szeretnél írj privit én szivesen beszélgetek veled.

Sok sikert és kitartást kivánok.

Az elköltözés pedig úgy gondolom hogy nem olyan egyszrü ahogyan azt mások leírják, persze mindenkinek mások a lehetőségei.

Üdv!

2013. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!