Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől romlik a mentális...

Mitől romlik a mentális frissességem?

Figyelt kérdés

Pár évvel korábban, sokkal jobban ment a tanulás. Mostanában képtelen vagyok koncentrálni olyasmire ami nem érdekel. Egyetemista vagyok, és megint eljutottam oda, hogy hagyom az egészet. És elmegyek valami szakmát tanulni.(trollok kíméljenek, hogy ez teljesen normális dolog az egyetemen:D )

Egyszerűen arról van szó, hogy amit megtanultam középiskolában, és ez elmúlt egy évben, azt mind elfelejtettem már, pedig szükségem lenne rá.


Fizikai tevékenységeknél jól érzem magam, teljesen más dimenzió, mint amikor valami szellemi tevékenységet kell csinálnom. Ebben lehet az is benne van, hogy sokszor egyáltalán nem érdekel amivel foglalkoznom, mert például film felirat fordításokra napokat tudok szánni, mert érdekel, és látom benne azt, hogy fejlődök, és ráadásul másoknak is segíthetek vele. Viszont, ha megnézek egy filmet, akkor két nap múlva már nem emlékszem semmire belőle. Annyi marad meg kb, hogy tetszett-e vagy nem.


Volt nyáron egyszer, hogy haveromhoz mentem egy hétre a Balatonhoz. Összesen lehettünk vagy tízen. Ez kivételesen nem piálós, partizós hét volt, csak sima pihenés, túrázás.

10 hónappal később az egyik ott megismert srác évfolyamtársam lett, és találkoztam is vele, meg a haverommal is. Bemutatkoztam, hogy ki vagyok, azok meg néztek rám, hogy de hát már egy hétig együtt nyaraltam a sráccal, mi az, hogy meg sem ismerem. Ráadásul egyáltalán nem átlagos a gyerek kinézete, senkivel nem összetéveszthető. Nagyon gáz volt.


Nagyon sokat tudok aludni, és szeretek is 10-12 órákat pihenni.


Már nem sokáig tudom álltatni magam, hogy minden rendben van. Voltam egy sima vérvizsgálaton, minden rendben volt, az orvos azt mondta, hogy egy kicsit vérszegény vagyok, de nem vészes, nem kell vele foglalkozni.


Ötlet?



#emlékezet #mentálisfrissesség
2013. nov. 10. 17:46
 1/1 anonim válasza:

Lehet figyelem zavaros vagy vagy hasonló (bár ha néhány éve még minden jobban ment akkor nem hiszem). De lehet pszihológiai oka is, menny el pszihológushoz.


Nekem ez a tippem, de igazából nem értek ehhez csak segíteni próbálok.


Csak el ne felejtsd! :PPP

2013. nov. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!