Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti értitek, hogy mi ez a sok...

Ti értitek, hogy mi ez a sok önvagdosó tinilány? Ennek semmi értelme!

Figyelt kérdés

Náluk még az alkoholistákat is jobban meg tudom érteni. Miért vagdossák magukat? Az fááj!!! Én akkor már (volt több depis korszakom) vagy megölném magamat, vagy csak simán apátia vagy valami..

Megaztán megmarad a helye és az később nagyon ciki, akár munkaadó meglátja állásinterjún, vagy bármilyen szituáció.

Nekem is van világfájdalmam, de nem érzem, hogy ez lenne a megfelelő elégtételvétel.


2013. okt. 7. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Akinek rossz hangulata van, jól esik ha valaki megkérdezi hogy mi baja. Egy kis panaszkodás, és máris sokkal jobb.

De van akinek folyamatosan rossz hangulata van. Egy idő után az embereket már nem érdekli, csak tudják hogy az illető ilyen depressziós típus.

Így nincsen panaszkodási lehetőség.


Ilyenkor tökéletes "praktika" az önvagdosás, hajtépés, csúnya tetoválások pl mellkasra, nagyon feltűnő öltözködés.

Ezzel jól fel lehet hívni a figyelmet!

Ez mindig is így volt, minden korszakban megtalálják az emberek a módot a figyelemfelhívásra, és a sajnáltatásra.


Most sajnos még divat is lett a depresszió, és a sanyarú sorsúság.

Jó példa erre sok rap zene, amikor is a rapper el "énekli" hogy utcán nőtt fel, senki nem nevelte, magára volt hagyva, szegénységben gettóban.

Na ezeknek a nagy része vígan élt egy kiegyensúlyozott családban kertvárosi gyerekként csak hát arról nem énekelhet.


Talán félig divat, félig meg figyelemfelkeltés az önvagdosás. Akkor hagyják abba, ha nem figyel rájuk senki.

2013. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tinilányok,ahogy írtad..Azért vagdossák magukat,mert nem érzik magukat jól...Gondolom szerintük nem megoldás a pohártörés,ordibálás,aki már vagdossa magát,az elég erős depresszióban szenved...És aki vagdossa magát elég nehezen tud "leszokni" róla...

Ilyenkor azt kell csinálni,hogy ->oda mész,megkérded mi a baja,elbeszélgetsz vele,mert azért csinálja,hogy felkeltse az emberek figyelmét,és ezért beszélgetni kell vele...Ha utána is csinálja akkor szakember segítsége kell...És ahogy az előző írta...Aki nem érzi jól magát azt már nem érdekli az,hogy most látszik vagy nem látszik..!

2013. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

„Akkor hagyják abba, ha nem figyel rájuk senki.”

Vagy öngyilkos lesz. Ha valakinek folyamatosan rossz hangulata van,,ahogy az első válaszoló írta, segíteni kell neki. Ha valakinek annyira nincs része szeretetben és figyelemben, hogy vagdosni kezdi önmagát, akkor segíteni kell neki. Nem elintézni annyival, hogy majd abbahagyja. Kiegyensúlyozott, boldog ember nem vagdossa magát, aki meg nem kiegyensúlyozott és boldog, azon SEGÍTENI KELL! Elsőnek remélem nincs gyereke.

2013. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

első vagyok.

sajnos több ilyen lánnyal is volt már dolgom, aki vagdosta magád. első gondolatom az volt, hogy úristen ezekkel folyamatosan ott kell lenni, nehogy öngyilkosok legyenek.

hát átbeszéltünk mindent, a gyerekkort, a sérelmeket, hogy miért van ez. persze szeretet és figyelemhiány volt az ok.


sajnos a szeretet és figyelemhiány, szeretet és figyelemfüggőséggé alakult át, amint az ilyen egyén törődést kapott.

a helyzet a figyelemtől rosszabbodott, egy ilyen személy képtelen bármit is megtenni, mert várja hogy helyette tegyék meg.


a tényleges segítség az volt, amikor már nem fordítottam figyelmet az önvagdosásra, és bele kellett kényszeríteni az ilyen személyt egy olyan helyzetbe, amikoris tennie kellett valamit (pl hazajutnia egy másik városból). utána jött a büszkeség, és ilyen "próbatételek" után elkezdődött az önállósodás. ez a segítség kulcsa az ilyeneknél, a figyelmen kívül hagyás. egy idő után ki lehet ismerni, hogy mikor hajlamosak ténylegesen öngyilkosságra és mikor nem.


pszichológus előzőleg nem tudott segíteni, csak gyógyszereket írt fel.


tehát le lehetek pontozva, és lehet ellenkezni, meg hogy ugye nincs gyerekem. de ki kell próbálni sok időt tölteni ilyennel, és lehet beszélgetni napokat is, de az önvagdosáson az önmagában nem segít.

2013. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hát én nem vagyok lány, de azért megpróbálok válaszolni:)

Egyrészt valóban lehet figyelem felkeltés, hogy valahogy észre vegyék őt.De vannak akik úgy csinálják hogy nem vegyék észre.Mert egyrészt amíg vagdosod magad addig nem érzel mást, lehet hülyén hangzik de a testi fájdalom sokszor jobb mint a lelki, szóval addig sem érzi a lelki fájdalmait(szerintem ez lehet a leggyakoribb).Aztán másik ok lehet (vagy akár együtt a kettő) hogy nem tudja máshogy levezetni a dühét, avagy magára dühös, hogy mért ilyen szerencsétlen, nincs önbizalma magát okolja és ezért "büntetni akarja magát".Ezt sem tudod jobban megfogalmazni de a lényeg hogy magára dühös.

2013. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

*hogy ne vegyék észre :D

előző voltam:)

2013. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok már tini és nem vagdosom magam, de tíz éves korom óta rágom a körmöm körül a bőrt, néha annyira, hogy vérzik is. Ez stresszes időszakokban jön elő, ha minden rendben, hónapokig nem rágom. Nem azért csinálom, hogy észrevegyenek, sőt, ha valaki észreveszi, az inkább kellemetlen érzés. Valamiért kellemes érzés csinálni, még ha fáj is, nem tudom megmondani, hogy miért, de sajnos leszokni sem bírok.
2013. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!