Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nagyon összejöttek...

Mit tegyek? Nagyon összejöttek a dolgok, úgy érzem nem bírom.

Figyelt kérdés
Egész évben csak tanultam, eddig sikerült minden, de most 2 nap alatt 3 zh-m lesz és egyszerűen nincs idő mindegyikre tanulni :'( Idegileg már nem bírom. ÉS az is rátesz egy lapáttal, hogy mellettem meg a szobatársam mindig k*va nagy szerencsés, alig tanul, és a zhi is jól vannak elosztva. Ráadásul mivel a karon ők sokan vannak (mármint az ő szakján) így a "kompenzálás miatt" ők több ösztöndíjat kapnak kisebb átlagra, mint mi. Nagyon kivagyok... aki kevesebbet tanul és lustább annak miért van mindig szerencséje?

2013. dec. 11. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Üdv a való életben. Tökmindegy mit írunk, így működik a való világ, szerinted a te fejedhez se tartott senki fegyvert, hogy arra a szakra menj.

Őszintén, szerintem a 3 zh anyagát sem most látod életedben először, év közben arra is lehet készülni, ismételni az órai anyagot. Tudomásom szerint pótzh-k is vannak, inkább tanulj csak 2 zh-ra, a 3.-ból meg írsz pótot. Találd fel magad egy kicsit, itt már nem fogja sajnos senki a kezed, neked kell megoldalni az egyetemi problémákat.

2013. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne gyakorikérdéseken cseszd el az idődet pl... :)

Komolyra fordítva a szót...én ezért tartom fontosnak, hogy ne csak akkor álljak neki tanulni, amikor már pár napon belül zh, hanem folyamatosan készülök, így elkerülöm a stresszből adódó tanulási nehézségeket(ki az, aki fel tud készülni bármiből is, ha közben azon idegeskedik, hogy nem lesz elég ideje rá?!)

Szóval ezen a mostani helyzeten sokat már nem tudsz javítani, csak remélheted a legjobbakat. Viszont a következő ilyen időszakon már tudsz változtatni. Egyébként én nem szoktam éjszakázni, mert csak feleslegesen nyúznám magam...az agyam már amúgy sem fog. Lehet, hogy éppen ezért nem szoktam idegösszeroppanást kapni még akkor sem, ha heti 7 zh-t írunk(volt már ilyen nem egyszer, és nem "büfé" szakra járok-elte biosz).

Szóval csak fel a fejjel! Próbáld elhitetni magaddal, hogy teljesen feleslegesen görcsölsz, többet ártasz vele, mint használsz. Gondold végig, hogy mi a legrosszabb következménye annak, ha most nem sikerül a zh? Mész javítózni...vagy csúszol egy félévet...hát aztán? Nem éri meg ilyesmi miatt tönkretenni magadat!

Ja és igyál rengeteg vizet és rágózz sokat! Serkenti az agyműködést!

Sok sikert!

2013. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát én is mindig készülök, de eddig is voltak zh-k meg beadandók :( ha megszorulok, sem lett volna több időm. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 11. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a tanulási technikád nem a legjobb. Ha már lesz egy kevés időd, érdemes keresgélni és próbálkozni, hogy megtudd, melyik válik be a számodra.

Nálam nagyon beválik, ha tanulás közben alszom negyed órát, majd folytatom ahol abbahagytam. Persze ez sajnos nagyon ritka, mert nem vagyok egy túl jól alvó típus egyébként sem.

2013. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szokatm én is negyed órás szüneteket tartani mint pl most. de lehet hogy az is a baj, hogyha nem tanulok meg valamit 100-ra akkor már idegeskedem hogy megbukom, kész vége... és ezért nem sikerül. :( de még itt az egész este, a hajnal... csakmeglesz ez! eddig én sem éjszakáztam úgysem, soha. itt az ideje
2013. dec. 11. 13:13
 6/10 A kérdező kommentje:
na egyik tárgyból most lesz a zh 1 óra múlva, szerintem az meglesz. 2 lesz még holnap, az egyiket már megtanultam, vagyis már csak nagyon kicsi kell, maradt még egy :) menni fog ez .. remélem . csak valahova le kellett írjam
2013. dec. 11. 18:12
 7/10 A kérdező kommentje:
na már csak egy zh ma este, holnapra 2 házi, és kezdődhet a vizsgaidőszak ^^ kitalálja ki melyik egyetemre járok?
2013. dec. 12. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyetem az kevésbé fontos mert "híres", "jó nevű" egyetemeken is vannak büfészakok, de tűkön ülök. :D Áruld el, milyen szakon is vagy. :)
2013. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát, neves egyetemre járok, de az előadók színvonala alapján nem mondanám jónak. inkább csak sokat követelnek. amúgy mechatronikai mérnök szakon vagyok (utálom hogy ez is mérnök, mamár mindenki mérnök... inkább úgy mondom mechán vagyok)
2013. dec. 12. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom h mindenki mérnök e, inkább mindenki menedzser. :D

Az tényleg nem lehet könnyű, amúgy én is hasonló cipőben járok szinte már kísértetiesen... :D Túl kell lenni rajta és ennyi, ez ilyen szopóállarc effektus, nincs sztem olyan h közbe vmit csinálsz és jó lesz. Nekem pl ha a metrón vagyok, ha reggel fölébredek már azon pörög az agyam h ezt meg ezt hogy kellene csinálni meg h mekkora szarban vagyok mert nem kezdtem el időbe... és ezt minden félévbe eljátszani.. :D Kitartás.

2013. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!