Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Régebben jártam...

Mit tegyek? Régebben jártam orvoshoz enyhe szorongási tünetekkel, de mára olyan érzésem van minden nap, hogy egyszerűen nem merek kimenni itthonról. Lent a többi info

Figyelt kérdés
Régebben jártam orvoshoz enyhe szorongási tünetekkel, de mára olyan érzésem van minden nap, hogy egyszerűen nem merek kimenni itthonról, és olyan nagy erőt kell vennem magamon, hogy elmenjek suliba, boltba, szoval a midnennapi tevékenységeket elvégezzem, hogy leírni nem tudom. Tömeg közé engem szinte lehetetlen bevinni.Így a barátaimmal is jóformán már megszakad a kapcsolat, mert nem igazán járok sehova és érzem magamon, hogy nem vagyok a régi. Fel se tudom fogni, mitől lett ez velem, próbálok megszabadulni ettől az érzéstől de nem megy, beszélni nem merek róla. Szeretnék a régi lenni, de hogyan? Kihez forduljak? Mit tegyek? Válaszotokat előre is köszönöm.
2009. nov. 26. 07:38
 1/8 anonim válasza:
0%
nekem is volt ilyen belso szorongásom, magabiztosság hiány stb. de sok mindenen keresztul mentem az is igaz tehát nem a semmitol jott, ez stress is lehet de szégyen nem szégyen fordulj psychologushoz biztos hogy segit, nekem legalabb is az altala felirt tabletta visza adta régi formámat.sikerulni fog.
2009. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, fiú-e vagy lány?

Biztos nem volt konkrét oka? Hülye osztálytársak, stb?

És otthon mivel töltöd az időd? Mert nagyon könnyen rá lehet szokni a neten való kommunikációhoz, sokkal kényelmesebb és tét nélküli, mint a rendes életben emberekkel találkozni, beszélgetni. Nem lehet, hogy netfüggő vagy, pl?

És régebben nem volt ilyen szociális fóbiád, szerettél emberek közé menni?

Ez az érzés félelemmel társul vagy inkább utálattal? És ha igen, meg tudod-e magyarázni?: Félek kimenni, mert...

Utálok kimenni, mert...

2009. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
17, fiú. Osztálytársakkal hála istennek sose volt problémám.Otthon valóban internetezek is, de nem éppen a konkrét időtöltésem, inkább csak zenét hallgatok, rajzolok, vagy mondjuk megnézek egy filmet dvd-n.Régebben igazából nem volt ilyen problémám, szerettem emberek közt lenni. Ez az érzés igen, félelemmel jár együtt. Megindokolni? Félek kimenni, mert lehet valami baleset történik, kirabolnak, megvernek, mindenki engem tart figyelemmel (és itt nem úgy értem , hogy én vagyok a világ központja)hanem ha pl gyalogolok azt nézi valalki, vagy azt, hogy épp mit csinálok és itt van az amitől megbolondulok, hogy folyamatosan ilyen dolgok járnak a fejemben, de ha otthon vagyok akkor nem. És azt elfelejtettem leírni, hogy az alvással is problémák vannak, multkor kb fél 5ig voltam fent, mert nem birtam elaludni.
2009. nov. 26. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichiáterhez kellene menned. Gondolom nem újdonság neked, de teljesen ki vagy készülve. Minél előbb változtatni kell rajta. MIndenképp pszichiáterhez menj, és ne pszichológushoz. A pszichiáter az aki gyógyszereket is írhat fel a szorongásaidra.
2009. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is szakemberrel kéne kezeltetni ezt a pánikot. Ő felderíthetné, hogy mitől és miért alakult ki ez a dolog nálad, mert biztos van valami, csak maximum nem tudatosult benned (esetleg túlaggódó szülők, családban történt trauma?). Egyébként a kamasz fiúk különben is "nehéz esetek", érzékenyek, gyötrődnek, kicsit meghülyülnek, magukkal vannak elfoglalva. A lányok azért könnyebben átesnek ezen az időszakon. Szóval az is lehet, hogy a korod is beleszól.

De egyébként ha tudod igazából, hogy nagyon kevés az esély arra, hogy valami baj történjen az utcán, és tudod, hogy az emberek nem veled foglalkoznak, hogy mit csinálsz, hova mész, hogy nézel ki - szóval ha tudod ezeket, akkor sem vagy képes túllépni a félelmeiden? Mert végülis ezek csak képzelgések, fikciók, belebeszélések, nincs valós alapja a félelmednek, nem?

Gondolom, gimis vagyok, akkor hogyan néz ki egy napod? Suliba járni kell, nem?

2009. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*vagyok helyett vagy


Egyébként milyen környéken laksz, kihalt, zsúfolt, kisváros, nagyváros, ..?

Van alapja annak, hogy félsz, hogy kirabolnak, megvernek..? Mert azért fényes nappal ezekre elég kevés az esély, csak ha nem valami iszony lepusztult helyen laksz.


Az alvás szinte természetes, hogy nem megy, ha ez a szociális fóbia rendeződne és újra rendes életet élhetnél rendes, félelemnélküli gondolatokkal, akkor nyugodtan aludnál, mint a bunda.


Egy kicsit egyébként Orwell: 1984 c. könyve ugrik be arról, amiket leírtál.

2009. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hello!

Fizikai tüneteid vannak már? Mi történik, ha a tömegben kell maradnod stb, szédülés, fejfájás, szapora szívverés, vizelési inger? Pánikrohamod volt már? Ha fizikai tünetek még nincsenek, pszichológus is segíthet, ellenkező esetben én is a pszichiátert javasolnám már. Gyógyszert fog felírni, méghozzá valószínű antidepit és mellé nyugtatót. Bár megjegyzendő ezek némelyikét 18 év alatt nem ajánlják.

Ez egyelőre generalizált szorongásnak tűnik, plusz szociális fóbia. Kezeltetned kell, mert ha pánikbeteg leszel, az maga a pokol.

2009. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el dokihoz, de azért a gyógyszerekről annyit tudni kell, hogy a tüneteket kezelik nem a problémát. Minden lelki betegségnek lelki okai vannak, amit felderíteni kell,nem gyógyszerekkel elnyomni! Aki pánikos, meg szorongós az pikk-pakk gyógyszerfüggő lesz! Gondolj csak bele, el kezded szedni, aztán nem mered majd letenni, nehogy visszajöjjön! De az alapprobléma nem oldódik meg! Mindegy, hogy pszichiáter, vagy pszichológus, de a beszélgetés a lényeg, a terápia!!! Aki 5 perc után gyógyszert ír fel, az nem lelkiismeretes... Csak eladja neked a bogyókat. Az, hogy azt érzed amit, annak okai vannak, ezeket kell feltárni, és örökre meggyógyulsz.
2009. dec. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!