Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióból meg lehet...

A depresszióból meg lehet gyógyúlni?

Figyelt kérdés
én úgy érzem ilyennek születtem, több éve szedek rá gyógyszereket de nem tudok kijönni belőle. mintha az egész személyiségemet akarnám eldobni ha a gyógyulásra gondolok, nem tudom elképzelni hogy más legyek. viszont nem érzem jól magam a világon.

2013. dec. 28. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

ha kis is gyógyulsz benned marad.

szóval sosem szabadulsz, amíg fejben nem rendezed magad annyira és nem leszel erős.

2013. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bárzsing ***** válasza:
Pszichoterápiára jársz/jártál? Mert a leghatásosabb a gyógyszer és a pszichoterápia kombinációja. Ha annyira mélyen a személyiségedbe van épülve, sokáig, akár évekig tarthat a pszichoterápiával is, de meg lehet belőle gyógyulni.
2013. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pszichoterápiára is jársz, vagy csak gyógyszereket szedsz? Terápia nélkül nem valószínű, hogy ki tudsz jönni belőle, főleg ha már évek óta szeded a gyógyszert és nincs eredmény.


Nem tudom, hogy meg lehet-e gyógyulni belőle teljesen. Én sokáig azt hittem, sikerült... de nem. Azért nem adom fel.

2013. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
több évig jártam kezelésre de csak rosszabodott az állapotom. a gyógyszerek nélkül meg el se tudnám képzelni hogy létezzek
2013. dec. 28. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó jaj... Körülményeid milyenek? Család? Barátok? Munka?Párkapcsolatod van? Ha valami ezek közül nem jól működik, az eléggé hátráltathatja a gyógyulásodat.


Szerintem keress egy másik pszichológust, hátha ő jobb lesz. Nagy különbségek vannak ám pszichológus és pszichológus között is.

2013. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ha pszichológust keres, bizonytalan az eredmény, ha kiképzett pszichoterapeutát (aki lehet pszichológus is) jelentősen több az esély a gyógyulásra.

2013. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig egy JÓ szakember nagyon sokat tud segíteni (sajnos sok a kókler). Eleinte rosszabb, ez tény. Szétesik a személyiség és újra össze kell rakni. De ettől nem fogod eldobni a személyiséged, csak a zavaró dolgokat iktatod ki. Nálam bevált!
2013. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!