Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kínzom (szánt szandékkal...

Miért kínzom (szánt szandékkal nemet mondok valamire, amit szeretnék megtenni) és utólag ütlegelem magam?

Figyelt kérdés
Itthon vagyunk, anyum és nővérem mentek kesztmamámhoz és mondtaák menjek én is, belül szenvedtem, mert nagyon szerettem volna menni de nemet mondtam azzal az indokkal, hogy nincs kedvem és mikor kiléptek az ajtón elkezdtem zokogni és ütöttem magamat erősen legalább 10-20szor. Miért teszem ezt magammal? (nem ez volt az első alkalom, sőt)
2013. dec. 29. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kamaszkor?
2013. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bennem is volt ilyen. Azt kell, hogy mondjam, hogy már pár lépésre vagy a visszabillenéstől. Mert a legnehezebb dolgot már megtetted: észrevetted, hogy ezt teszed. Mert sokáig az ember úgy csinál ilyen automatizmusokat, hogy igazából nem is látja.


Egyszerűen figyelj még jobban magadra ÉS amikor észreveszed, hogy valami olyasmit teszel, vagy mondasz ami nem igaz, akkor legyél elég BÁTOR, hogy meggondold magad. Ez nehéz nagyon. De ez oldja ki a görcsöt és veszi le a súlyt a válladról. Ez szabadít meg. Szóval egyszerűen mert kimondani, hogy meggondoltad magad és szeretnél menni. Vagy amikor most haza jönnek, valld be nekik, hogy megbántad kicsit, hogy nem mentél :) és figyelj közben az érzéseidre. jó lesz :)


Nekem olyan is volt, sőt van, hogy ilyen félre dumálok helyzetekben. Azt is így próbálom gyógyítani magamban, hogy nem hagyom úgy a dolgot. ha észreveszem, akkor megpróbálom javítani. Esetleg be is vallom, hogy na most hazudtam :D (de ha nem is olyan a helyzet, akkor legalább magamnak és röhögök egyet, és örülök, hogy észrevettem)

2013. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kamaszkor, a kamaszkorom végig így telt el csak akkor a volt barátommal kapcsolatosan kínoztam magam, most közel 23 évesen meg..nem tudom, rengeteget szorongok és sírok mindenen, ha épp olyan napom van és van, hogy gyomorgörccsel ébredek és egész nap gyimoridegem van és tiszta ideg vagyok...szóval nem vagyok teljesen ép. Köszönöm második, megpróbálom megfogadni a tanácsodat!!
2013. dec. 29. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, nézz meg idősebb embereket, akik bele vannak ragadva dolgokba és úgy, hogy nem is látják azt. Ez rohadt nehéz dolog. Nagyon önmegismerés és bátorság kell, hogy áttudja nevelni magát az ember. Maga a bátorság szót érdemes ízlelgetni, észre venni, amikor gyávák vagyunk.


Azt is megpróbálod, hogy személyes ismerősnek elmondod ezt, valakinek, aki érdemes rá. Mert ha kimondunk valamit ami minket terhel attól is elveszik a dolgok komolysága kicsit. Mert kimondtuk és nem dőlt össze a világ. A másik elfogad így is. Sérülten, bénán :) És akkor már lehet nevetni rajta és szép lassan lépkedni előre. Amíg bent van valami, amíg rejtett, amíg titok, addig sokkal jobban megcsavar.


Ha megértő, rendes az anyukád(vagy nővéred), akkor akár neki is elmondhatod, hogy mivel küzdesz. Amúgy egy barátságot is erősebbé tesz, ha magunkat megtudjuk mutatni így gyengeségünkben. De persze ne olyan barátnak, aki esetleg még bántana. Négyszemközt könnyebb.


És még egyszer vedd észre, hogy másoknak is vannak ilyen dolgai, amit rejtegetnek. Ez a tapasztalatod magaddal segíthet a mások megértésében is, hogy miért olyan faszok és bénák :) Szóval ne utáld ezt amin most átmész, mert lehet később úgy fogsz rá visszatekinteni, mint az egyik legfontosabb dologra amit megéltél.

2013. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!