Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan állítsam helyre az...

Hogyan állítsam helyre az alvás-ébrenléti ritmusomat az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Általában is késő (23.00-24.00 között) mentem aludni, viszont munkanapokon időben keltem (legkésőbb 6.00-kor).

Most a téli szünetben teljesen felborult, káosz lett.

4 nappal ezelőtt 21.00 előtt mentem aludni, mert csuklottam össze és másnap hajnal 3.30-kor kipattant a szemem, és nem bírtam visszaaludni, így felkeltem.

Olvastam, majd 5.00-kor visszaaludtam és 8.00-kor ébredtem fel.

Következő nap (3 nappal ezelőtt) este nem bírtam aludni, valamikor hajnalban (2.00-3.00 között) aludtam el és másnap 10.00-kor fáradtan ébredtem.

2 nappal ezelőtt éjjel 2.00 után nem sokkal tudtam elaludni és 9.00-kor ébredtem.

Tegnap esti alvásom megint késő volt, éjjel 1.00 körül és ma 10.00-kor ébredtem.


Viszont nagyon fáradt vagyok.

Nem iszom alkoholt, kávét, kólát, stb.

Szilveszterkor sem buliztam most, hanem itthon voltam, de nem tudtam elaludni (a felborult rend miatt).


Sajnos sok időt kell számítógép előtt töltenem (főiskolai beadandókat írom, amikkel vizsgákat lehet kiváltani, stb.)

De már a géptől is a hányinger kerülget majdnem.


Lehet, többet kellene mozognom, ugyanis nem sokat vagyok a szabadban sem. (Milyen mozgást ajánlanátok?)


De valahogy fontos volna helyreállítanom az alvás-ébrenléti ritmusomat, mert ez fizikailag és szellemileg is kikészít: pl. érzem, hogy fáradt vagyok, de aludni nem bírok, a figyelmem is percek alatt elkalandozik, türelmetlen vagyok másokkal, stb.


(A meleg, langyos tej nem jön be, mert azt kihányom. Gyógyteákat sem szeretek inni.)


Mit tehetnék ebben a helyzetben?


29/N


2014. jan. 2. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod! Mozogni kéne főleg a szabadban. Sétálj minden este lefekvés előtt és utána már ne ülj a géphez. Fürödj meg,feküdj le egy könyvvel.
2014. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a munka majd vissza zökkenti.


lehet azt csinálni, hogy hamarabb kikapcsolod a gépet fél-egy órával mint ahogy mennél aludni. mert a gép ébren tart azáltal, hogy világít a szemedbe.


esetleg melatonint is meg lehet próbálni. ez elvileg az az anyag, amivel tested is elaltat. időzónák miatti eltolódott alvásritmusnál előfordul, hogy használják. az adagolásnak nézz utána, ha ezt választod.

2014. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jógázzál is.
2014. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!