Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek ilyenektől 19 évesen?

Miért félek ilyenektől 19 évesen?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Rettegek egyedül maradni ha sötét lesz. Napközbe semmi bajom, eszembe se jut félni, de esténként olyanokon jár az agyam h valaki biztos h van a házban és megfog támadni, vagy tuti h szellemet fogok látni és úgy megfogok ijedni h megáll a szivem meg ilyenek. Sose nézek horror filmeket pont ezért mert tudom h még jobban félnék. És pl este az utcán egyátalán nem félek egyedül lenni és nem gondolok ilyenekre. Meg a zuhanyzásnál is hiába van bezárva a fürdőszoba ajtaja mindig az jár a fejembe h ha becsukom a szemem h megmossam az arcom, és újra kinyitom a szemem akkor egy ijesztő valami fog ott állni elöttem. Annyira zavar h nem mennek ki ezek a hülyeségek a fejemből. Mit tudnék csinálni?
2014. jan. 7. 01:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! Néha nekem is vannak ilyen érzéseim, (bár nálam ezek nem jutnak el a félelem szintjére) főleg ha X-aktákat nézek. Ilyenkor ha jövök ki a mosdóból, mindig bennem van, hogy mi van akkor, ha ott áll valaki, bár ilyen még szerencsére nem volt:D Úgy szoktam ezt áthidalni, hogy abban a tudatban megyek ki, hogy úgyis állni fog ott valaki, és éppen ezért nem fog meglepni, szóval annyira nem is fogok megijedni. Úgyse lesz ott senki, de ha mégis, akkor nem fog (annyira) megijeszteni. Néha direkt sokkolom magam ilyenekkel. Ha pedig attól félsz, hogy van valaki a lakásban, nézz körül lefekvés előtt. Amúgy egyéb hasonló problémád, félelmed is van, pl. rémálmok, idegesség, izgulás, stb.?
2014. jan. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rémálmaim ritkán vannak. Hát félelmem volt még az előző házban is ahonnan elköztöztünk és ott biztos voltam benne h szellemek vannak, ott nappal is rettegtem, szal inkább lementem a kutyával órákat a parkba csak ne kelljen egydül lenne ott. Lehet h hülyén hangzik de egyszer kislány koromba láttam is egy szellemet abban a házban.
2014. jan. 7. 01:53
 3/12 anonim ***** válasza:

semmit majd "kinövöd" persze ehez nem csak te kellesz másokis (család,barát,pasi) akik megnyugtatnak.

nameg gyözd le a félelmed! próbálj szembenézni vele (akár mással is nem egyedül)

2014. jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Hát akkor valószínűleg te annyira hiszel ezekben a túlvilági dolgokban, hogy valódi félelmet keltenek benned (vagy tényleg léteznek szellemek, és te annyira fogékony vagy rájuk, hogy érzékeled őket, ez a kevésbé valószínűbb), és félsz attól, hogy esetleg látsz egyet is. Tapasztalatom szerint az erős félelmeket egyedül nagyon nehéz legyőzni, ha teheted, kérj segítséget valakitől, akiben bízol, közeli baráttól, családtagtól, vagy ha van barátod, tőle. Szerintem már az is nyugtatólag hatna rád, ha nem egyedül aludnál. De egyet semmi esetre se tegyél: ne szedj semmiféle nyugtatót vagy gyógyszert!
2014. jan. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemszoktam egyedül aludni mert van barátom és pár napja alszok egyedül.
2014. jan. 7. 02:30
 6/12 anonim ***** válasza:

A félelmek a legtöbbször 3 éves kor előttről kerülnek a tudattalanba.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rám is full igazak ezek a dolgok, én is nagyon félek a sötétben, és zuhanyzásnál és is attól félek ha megmosom az arcom utána valami ijesztőt látok...

Nagyon szörnyű, csak úgy tudok aludni, hogy a TV közben megy, de csak némán h világos legyen a szobámban.

Többször volt már pánikrohamom is amikor egyedül voltam itthon. Beszaladtam a mosdóba és le kellett ülnöm a földre mert majdnem elájultam, alig kaptam levegőt, mozdulni sem bírtam, a szerencsém, hogy nálam volt a telefonom és tudtam anyukámat hívni, ő öntött belém valami lelket. Nagyon nehezen tudtam felöltözni és nagyon gyorsan csináltam, majd kirohantam a házból azonnal és mentem anyukám munkahelyére.

Nem mindig voltam ilyen szerencsés, volt, hogy nem volt nálam telefon, pont suli után mikor haza jöttem kezdtem átvenni az itthoni ruhámat akkor jött rám, szaladtam ki akkor is a házból épp, hogy a kabátot magamra tudtam kapni. Ekkor órákat ültem kint a téli hideg sötétben mert nem mertem visszamenni a lakásba míg anyukám haza nem jött.

Na szóval nem vagy egyedül a dologgal, én is rohadtul félek a sötétben de csak zárt helyiségekben, mert akkor mindig menekülési kényszerem lesz.


Szorongással kezeltek már, bár túl sokáig mert abba kellett hagynom valami miatt a terápiát.

Úgy gondolom neked is jót tenne ha elmennél egy pszichológushoz/pszichiáterhez, talán tudna segíteni.


ui: bocsi kicsit hosszúra sikeredett

L/18

2014. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*bár nem túl sokáig
2014. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
És ilyenkor akkor is megvan a félelem, ha ott van veletek valaki?
2014. jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor soha ;)
2014. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!