Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek az emberektől?

Miért félek az emberektől?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá mi a bajom. Már még kissebb koromban kezdtem félni az emberektől. Nem az hogy bántanak, meg ilyesmi, csak inkább visszahúzódok. Egyszerűen nem jövök ki velük, félek hogy mit gondolnak (még ha nem is is ismerem őket). Egyszer pl nagyon akartam kocogni, de féltem hogy valaki meglát (pl egy ismerős) és megkérdezi minek futsz, stb. Nem merek pl bemenni a plázába mert féleg hogy egy ismerős meglát és leszól. Lassan már annyit vagyok otthon hogy nem értek szót az emberekkel... Olyan jó lenne néha sétálni/futni vagy valamit kint csinálni csak úgy, de nem birok... Minden tele van a rohadt eberekkel...
2014. febr. 2. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ezt hívják agorafóbiának.

Valahogy muszáj lenne le küzdened a félelmed, mert ennek így nem lesz jó vége, nem kerülheted örökké az e,ebri kapcsolatokat.

2014. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A címben szereplő kérdést te magad tudnád megválaszolni, egy jó szakember segítségével. És ha megvan a válasz, akkor már változtatni is tudnál rajta.
2014. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van. Félek, hogy a bevásárlóközpontban meglát egy ismerős, mert nem tudnék mit kezdeni a helyzettel, köszönjek, beszélgessek vele, vagy tegyek úgy, mintha észre se venném? Félek, hogy kihasználnak, elárulnak (volt rá példa..), ezért sem tudok dumálgatni. Zavarban vagyok, kész..Rengeteget szenvedek..Hány éves vagy, kérdező?
2014. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
16... És ennél már csak rosszabb lesz. Nem tudom mi lesz velem felnőtt koromban.
2014. febr. 3. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!