Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 evesen kezdek megbolondulni?

14 evesen kezdek megbolondulni?

Figyelt kérdés

Romokban az eletem. Masfel eve kikoltoztem kulfoldre az anyukammal, azota 24 orabol 16ot egyedul toltok, a maradek idoben pedig alszok. Magamat nevelem.. Ha ehes vagyok akkor magamnak kell foznom, ha beteg vagyok egyedul kell orvoshoz mennem, magamnak kell kivaltani a gyogyszert, magamat kell apolnom. A csaladomat nem erdeklem. Anyukam iszik, en jozanitom mindig, a testverem ut es ugy beszel velem mint egy kutyaval. Edesapam ongyilkos akart lenni de idoben ratalaltak, tul sok gyogyszert vett be es azota M.o.-n el egy korhazban, fel eve nem lattam. Egy baratom sincs akiben megbiznek, senkivel nem tudok beszelgetni es senkire nem tudok tamaszkodni. Volt ilyen szemely, a szerelmem akivel 11 honapig konnyebb volt minden, de a sajat hibam miatt elveszitettem.

Leneznek, mert magyar vagyok es bakancsba jarok meg kotott pulcsikban, boki a csoruket, hogy nem vagyok egy futoszalagon gyartott baba.

Mindig leneztem azokat az embereket, akik vagdostak magukat, mert milyen gyengek.. Mostanra en is ezt teszem, hogy ne bent fajjon, hanem kint. Panikbeteg vagyok 7 eves korom ota, mostanaban napi szinten kinoz es hatassal van a mindennapjaimra, felek elaludni mert allandoan remalmaim vannak.

Alapjaba veve nagyon magamnak valo lany vagyok, mindig is szerettem egyedul lenni, szeretem a kolteszetet es egy epiteszeti cegnel dolgozok diakmunkaskent, vannak celjaim, de most nagyon nehez idoszakon megyek keresztul..Nem tudom, hogy hogyan tudnek felallni. Annyiszor megtettem, es annyira szomoru, hogy alig 15 evesen ezt kell atelnem. Ki ment mar at ezen? Mit tegyek?!


2014. febr. 8. 17:44
 1/4 Nasek válasza:
Nehéz objektívan hozza szólni, tanácsot pedig meg nehezebb adni. Nem tudok mást mondani,mint kitartást kivanni,es gondolj arra, hogy mire felnőtt leszel ezek a tapasztalatok adnak majd erot sok mindenhez. Az hogy sokat alszol termeszetes, hiszen rettenetesen fáradt lehet a lelked. Tarts ki kicsilany!
2014. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Probalok eros maradni!:)
2014. febr. 8. 20:57
 3/4 anonim válasza:

Hogyha elkoltoznel anyukadtol vissza magyarorszagra, mondjuk a nagyszuleidekhez, akkor szerinted a dolgok megvaltoznanak?

Ha van kedved irj privit nyugodtan :)

16/l

2014. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nehezebb az életed az átlagosnál. Ennek megfelelő döntéseket hozz.


Gondolj arra, hogy mit csinálnál, ha egy számítógépes játékot a nehéz fokozaton akarnál játszani és nem a normálon. Oda kellene figyelned jobban, koncentráltabbnak kellene lenned, nem pazarolhatnád az időt és kevesebb hibát kellene elkövetni, mert ezek a hibák itt jóval több negatív következménnyel járnak. Ha megsértődél, hogy nehéz és elkezdenéd ütni a monitort vagy magadat, akkor nem sikerülne.


Ez a gond a vagdosással és a hasonló pótcselekvésekkel is. Neked most nagyon jól kéne használnod az időd, az energiáidat, hogy mire 18 leszel és önálló életet kezdhetsz addigra ehhez minden feltétel adott legyen. Tudd mit akarsz, hogyan költözhetsz majd külön. Milyen munkát végezel majd, vagy éppen hova tanulsz tovább és mész kollégiumba. Szóval jelöl ki reális(!) megvalósítható célokat. Nézz utána mi szükséges ehhez és tegyél érte.


Jah és használd, hogy külföldön vagy. A nyelvet meg kellene tanulnod 100%ra. Két beszélt idegen nyelvel pl már elég jól lehet itthon is állást találni.

2014. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!