Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni pszichoszomati...

Mit lehet tenni pszichoszomatikus eredetű gyomorfekély ellen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen pár éve. Először is, a gyomorfekélyt kezelni kell rendesen, mindegy neki, milyen. A pszicho-részével kapcsolatban lehet pszichológushoz járni, de nekem az segített, hogy változtattam az étkezési szokásaimon, többször ettem kevesebbet, ülve, nyugodt körülmények között (kevesebb hányás), és próbáltam hát... nyugodtabb lenni. Nekem mondjuk ebbe párkapcsolati dolog is belejátszott, nem voltam túl jól meg a barátnőmmel, végül kiraktam a francba, az sokat segített.
2009. dec. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát én még hányni nem hányok... az orvos felírt bogyót, mondjuk 1 hete nem szedem, de ezek szerint kéne, azt hittem elmúlt... jó h 19 évesen ilyen problémáim vannak..csodálatos.
2009. dec. 8. 00:35
 3/5 A kérdező kommentje:
jah és köszi a választ
2009. dec. 8. 00:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez renmdszeres sokszor egyél keveset nyers zöldség, gyümölcsöt. Járj sokat futtni, mozogni. Ha a párkapcsolatod szeszélyes keres másikat, ha a melód streszes sportal vezesd le a dühöd.
2009. dec. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tudom én is írni mint az előző válaszolók. Többször kevesebbet enni,tehát 3-4 óránként,sok folyadék,mozgás,sport,mellette szedni az orvos általt felírt gyógyszereket,savlekötőket,stb,és azt nem csak pár napig,vagy egy-két hétig,hanem akár hónapokig,másképp ne is várj eredményt meg gyógyulást.Kevesebb stressz és idegesség,kikapcsolódás,relaxálás nagyon jót tesz,de mint említettem a sport,meg minél több mozgás a szabadban is csodákra képes a feszültség feloldásában.Ha meg lelkileg is rendben vagy már,akkor bizony s tested is érzi ezt és gyorsabban meggyógyúlsz.
2010. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!