Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, depressziósok!...

Pánikbetegek, depressziósok! Nektek mi segít amikor a mélyponton vagytok?

Figyelt kérdés

gyógyszereken kívül.

nekem néha a zene, de rossz hangulatban a jókedvű zenéket nem tudom átélni, a szomorúaktól még rosszabbul érzem magam. A sport egyáltalán nem segít sőt...

nektek van valami praktikátok átlendülni a mélyponton?



2014. márc. 1. 01:54
1 2
 11/15 anonim válasza:
39%

Nekem a sport segített. Esetleg futás, vagy séta, hogy jól kiszellőzzön az agyad. Nem biztos, hogy kedved lesz lemenni sétálni, de ha változást akarsz, változtatni kell, új szokásokat kell elsajátítanod. Nekem a depressziómban még az segített, hogy elkezdtem elemezni a gyökerét az érzésemnek, kiderült, hogy csak a nézőpontom, a hozzáállásom a dologhoz volt...'rossz', nem megfelelő. Létezik egy másik aspektusa is a dolgoknak, "minden érmének 2 oldala van"-szokták mondani.

Tudod, a negatív gondolatoktól negatív élményeid lesznek, a pozitívoktól pozitív, de itt a választás lehetősége a nagyszerű, hogy minden egyes gondolat, vagy szó ami elhagyja a szádat, megteremti az életedet ( még akkor is ha nem vagy tudatában ). Innentől kezdve olyan emberré válhatsz, amilyen te akarsz lenni. :)

Másik trükk: legyél szomorú, és figyeld meg magadat milyen testhelyzetben vagy. ( általában lefelé nézel, fogod a fejed, tördeled a kezed) ha megvan állj tükör elé, toporogj, mint egy pingvin, közben csapkodj a karjaiddal, mintha repülni akarnál, és kukorékolj hangosan, miközben arra gondolsz, hogy depressziós vagy, addig csináld míg el tudod röhögni magad, és nevess is magadon. Röhögd ki magadat. Ezáltal rögzül a tudatodban, hogy a 'depresszió' gondolata a vicces mozgással, nevetéssel párosul.

Hajrá!!

Üdv

2014. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
:) köszönöm
2014. márc. 1. 19:01
 13/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el Vámos Miklós:Anya csak egy van című könyvét.
2014. júl. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Zene, filmek, naplóírás és a pszichiáter.
2014. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más és más.

Nekem pl elsődlegesen az segített, hogy rájöttem mi is okozza a mélypontot. Tudom, hogy ez spontán is jöhet, főleg a pánik. Nekem általában spontán jött.

Én próbáltam minden mással terelni a gondolataimat. Találtam egy hobbit, amivel úgymond "mosom az agyam".

Ha nagyon kész voltam vagy nagyon mélyen, képes voltam órákon keresztül sétálni és az nagyon jót tett. A sport szintén, de ahogy olvastam neked pont nem jött be. Nagyon sokat olvastam. Főleg vígjátékokat néztem.

Valamint a pánikra van egy különleges légzőgyakorlat, amit rendszerességgel végeztem és szintén segített. Ha érdekel priv.

A pánikot egyszerűbb kezelni, mint a depressziót. Kell egy barát vagy ismerős, akár, akivel minden másról beszéltek csak nem a "betegségről".

2014. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!