Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le félelmemet az...

Hogy győzzem le félelmemet az utazástól?

Figyelt kérdés
Fél éve volt egy kisebb balesetem autóval, kiegyenesítettük a kanyart mivel nem láttuk a ködtől, és nekimentünk egy vasút átjárón álló kis fém háznak, nem volt súlyos sérülés csak zúzódások. Már a baleset előtt is kicsit tartottam az utazástól, de nem volt szörnyű, most viszont pokolként élek át minden utazást, autóval, busszal, állandóan attól félek hogy megint megtörténik, nekimegyünk valaminek, leszaladunk az útról, mini szívrohamaim vannak minden fékezésnél és kanyarnál. Próbálok másra gondolni, elterelni a figyelmem az utazásról, de a kezeim mindig ökölbe vannak, esetleg valamit mindig szorongatok, a gyomrom görcsbe van, és a nem tudom legyőzni a félelmet, mindig csak arra gondolok, jaj csak érjünk oda egyben. Nem csináltam olyant hogy nem akartam beülni, mert tudom hogy azt nem lehet, utazni mindig fogok, gondoltam hogy majd idővel enyhül a félelem, de eddig még nem tapasztaltam. A baleset előtt mikor utaztam arra gondoltam hogy úgysem történik semmi rossz és megtörtént, szóval most az agyam azt diktálja hogy megtörténhet megint, nagyon rossz érzés... Szeretnék tanácsot kérni, esetleg ha valakivel történt vagy tapasztalt hasonlót, hogy győzte le a félelmét, vagy esetleg enyhítette? Előre is köszönöm.

2014. márc. 4. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A félelmet "legyőzni" nagyon nehéz, szakszerűen viszont fel lehet dolgozni.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!