Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a félelmemet?

Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Mióta hallottam egy rádióadásban a koleszterinről (nem egy komoly beszélgetés során, ciki lenne bevallani), bebeszéltem magamnak, hogy az enyém magas. A félelmem lehetnem alaptalan, hiszen két éve 2,5 volt, de tavaly már júniusban 3,8, júliusban is ugyanannyi, szeptemberben pedig már 3,15. Menni szeretnék megnézetni, míg nincs nagy meleg, mert nagyon nem bírom a meleget. Az a baj, hogy a tűtől is félek, vagyis inkább a vizsgálattól, mert utána mindig rosszul vagyok, a kórház másik városban van, ahová busszal tudunk menni, de sokszor kellett telefonálni, hogy jöjjenek be, mert gyenge vagyok. Aki be szokott jönni a határőrségnél dolgozik, ezért nem biztos, hogy jönni tudna értünk, ha esetleg rosszul lennék. Félek, hogy ha gyenge lennék utána, nem tudna bejönni értünk. Volt már úgy, hogy annyi legyengültem, pár métert alig bírtam menni.
2013. márc. 31. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Koleszterint már megmérik a legtöbb gyógyszertárban, egy pici tűszúrás az ujjad hegyén, azt csak kibírod. De ha félsz, igyál előtte sok vizet. Én mindig rosszul voltam vérvételnél is, aztán mikor legutóbb vettek úgy indultam, hogy tuti rosszul leszek. Megittam előtte 2-3 deci vizet és nem lett semmi bajom, plusz még erőt is adott, hogy nem ájultam el. Úgy éreztem legyőztem a félelmemet és azóta sokkal jobb.:) És ha attól félsz, hogy magas a koleszterined szedjél halolajkapszulát 1-2 hónapig, az jót tesz, lejjebb viszi a koleszterin szintet.
2013. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsi az esély, hogy magas lenne, a vasamat is megakarom nézetni. Már egy ideje lefektetnek, és úgy veszik le, de utána vagy fél-1 órán keresztül ott fekszek.
2013. márc. 31. 16:49
 3/5 A kérdező kommentje:
A cukromat nézték már háziorvosnál, az még jobban fájt, mint mikor a karomat szúrják meg, utána még napokig fájt az ujjam. Ha hozzáért valamihez, nagyon fájt. A fájdalomküszöböm nagyon alacsony.
2013. márc. 31. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

miért rettegsz annyira attól, hogy magas a koleszterined?

NEkem világéletemben picit magasabb volt mint a referenciaérték, pedig nem is eszek húst, meg semmi olyasmit amitől lehetne, tehát genetika.. Mi bajunk lehet belőle?

2013. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én minden betegségtől félek.
2013. márc. 31. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!