Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusomnak kötelesség...

A pszichológusomnak kötelessége szólni a szüleimnek, hogy még mindig vagdosom magam?

Figyelt kérdés
Eredetileg ezért mentünk el, de kötelessége szólni a szüleimnek ha még mindig vágom magam?

2014. márc. 6. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom kiskorú vagy még.

Szerintem kötelességük szólni, hiszen nekik tudniuk kell, hogy számítsanak ilyen "esetekre", ha Otthon vagy, kiborulsz, stb..

2014. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
De arra figyelj hogy ne keresztbe, hanem hosszába.
2014. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem szólni fog,ha nem múltál el 18,esetleg finoman figyelmezteti a szüleidet 'virágnyelven'. Te is tudod,hogy jobb lenne,ha ezzel felhagynál. Sajnos a hegek nem szívódnak ám fel.


2.! Ne írj ilyen válaszokat,szuicid hajlamú embernek nem adunk semmiféle tanácsot!!!

2014. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pár nap és betöltöm a 18-at. Nem tudom abbahagyni. Próbálkozom de nem tudom máshogyan levezetni a feszültséget. Ez nem olyan könnyű mint amilyennek mások látják :(
2014. márc. 6. 21:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak kívülről látom,hanem évekig át is éltem,tudom,milyen 'függőséget' képes okozni. Sőt,egy idő után ez jelenti az egyetlen örömet az ember számára. De ha kilépsz ebből a depressziós időszakból majd,akkor érezni fogod,mekkora hiba volt. És amikor ránézel a hegeidre,kiröhögöd magad,hogy lehettél ekkora idióta,hogy ilyen szinten magad ellen fordultál. Elhiszem,hogy úgy érzed,ez az egyetlen dolog,ami megnyugtat,de még nincs késő,hogy abbahagyd.
2014. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4 éve kezdtem el. De 1 éve csinálom durvábban, mélyebben. Most még nem megy, hogy abbahagyjam. Nem tudom. Őszintén szólva az öngyilkosság is megfordul a fejembe naponta, akár többször is :( + erősen szorongok is
2014. márc. 6. 22:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6-7 évig tartott,mindkét kezem tele van mély hegekkel+a combom egy része. Gondolhatod,milyen jó érzés,alapvetően egy szép lány vagyok,és ott vannak azok a ronda hegek (sokat össze is varrtak,brr,nem volt kellemes procedúra). 20 évesen rájöttem,hogy ez nem megoldás,valahogy túl kell lendülnöm ezen a hülyeségen. Aztán egy szép napon (életem legjobb döntése volt) lementem a konditerembe,és elkezdtem futni,aztán súlyzózni. Életem legjobb döntése volt,szakadt le rólam a stressz és szorongás folyamatosan,egyre nagyobb lett az önbizalmam és egyre inkább imádtam élni. Azóta voltam rákos beteg,de meggyógyultam,és akkor is nagyon boldog voltam, a betegség ellenére is imádtam élni. Most is vannak problémáim az egészségemmel és úgy néz ki,ismét kivizsgálások sorozata vár rám,de nem érdekel. Boldog leszek,akkor is és csak azért is! Ha meghalok,meghalok,ilyen az élet,de az tuti,hogy én nem adom fel! Mindent elkövetek azért,hogy élhessek,bár pár éve még bármit megtettem volna azért,hogy eldobhassam az életem. Persze belül mindig reménykedtem akkoriban,hogy egyszer minden szebb lesz,és szerintem titokban te is vágysz rá. Én megragadtam ezt a vágyat,és változtattam az életemen. És fúúú...nagyon,iszonyatosan bánnám,ha akkor engedtem volna az öngyilkos hajlamaimnak!!! :) Fel a fejjel,én csak ennyit mondok,nem okoskodom. Csak azért írtam le ezeket,hogy lásd: nem vagy egyedül (én is azt hittem anno,hogy senki nem ért meg,csak én szenvedek,és másoknak fogalma sincs,mit érezhetek)
2014. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
-egyik Életem legjobb döntése volt,kicsit belelovaltam magam az írásba :D
2014. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A vagdosásról nem köteles szólni, csak akkor, ha öngyilkossági kísérleted volt, vagy ilyen gondolataid vannak (legalábbis az enyémnél így van).

Kitartást!

2014. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 moonlightsentinel ***** válasza:
Jól mondja az utolsó, a vagdosásról nem fog szólni nekik. Ha közvetlen életveszélyben vagy, csak akkor szeghetik meg a titoktartást.
2014. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!