Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiség...

Disszociatív személyiség zavart hogy lehet "észrevenni"?

Figyelt kérdés

Az orvos mi alapján veszi észre?

És ami a legfontosab: én pl hogy vehetem észre,hogy ilyen bajom van? A neten láttam tüneteket,amiből sok passzol is és érzem is hogy valami nem okés,de nem tudom tényleg ez-e a baj vagy más zavar :( A gyerekkorom egyébként nagyon homály,suli is,kb minden,csak képek,foszlányok vannak,az is kevés. Szóval azt se tudom mióta van ez,csak hogy mások szerint mindig is "fura" voltam.

Segítene valaki?

24L



2014. márc. 18. 02:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,a könyvet mindenképp el is olvasom amint tudom :)
2014. márc. 20. 00:40
 12/28 A kérdező kommentje:

A könyvet már el is kezdtem olvasni,kb ijesztőek a tünetek.


Ha valaki még hozzászólna atémához azt még megköszönném : )

Ha valakinek tapasztalata is van ezzel kapcsban az végképp szuper lenne..

2014. márc. 20. 16:40
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Tessék,személyes tapasztalait irja/irják le:

[link]



vannak gyermek kori traumáid?

2014. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

köszönöm a bloghivatkozást,innen olvastam is pár dolgot,bár ez is képes összezavarni,főleg ha passzol valami és egy részem sikítozik hogy ez neem igaz rám :/

Gyerekkori trauma. Talán,nem tudom. Egyik legnagyobb bajom,hogy nem tudok visszaemlékezni mik történtek velem. Tudom kb kiket ismertem(bár hogy mennyire az kérdéses nekem),hova jártam suliba,1-2 kép bevillan,de azzal s tudok mit kezdeni vagy infókat tudok,amit mintha meséltek volna "rólam". Lehet ez bonyolultan lett megírva:s

Mostanában amúgy pont azon agyaltam,hogy ha valami rémlik is,pl egy buli,egy érettségis dolog vagy rosszabb bevillanás,az miért olyan személytelen mintha mással történt volna,csak mesélné valaki nekem?

Na meg régi helyek előjönnek még rémálmokban,azt is áááá de utálom :(

2014. márc. 20. 23:02
 15/28 anonim ***** válasza:
5%

Ezért mondom, hogy nincs semmi problémád. Mégis hogyan szeretnél emlékezni a 'ködös' múltra?


Éld a jelent, építsd a jövőt. Ezt nehéz úgy, hogy közben disszociatív személyiségzavarral foglalkozol. Persze jogodban áll... :)

2014. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Persze. Ha neked is kiesne néha az idő biztos nem foglalkoztatna a téma xD bmeg drágaszág.
2014. márc. 21. 13:28
 17/28 anonim ***** válasza:
9%

De, persze.


Divatból betegségtudatot alakítanék ki és pszichiáterekkel paktálnék le (phöjj - kiköptem:)


Lehet hogy kiesik néha egy kis idő, de ha emiatt elkezdesz gyógyszereket szedni akkor még beteg is leszel. Tehát ki fog esni idő és ami nem esik ki azt pedig betegen töltöd.


Egyébként miért ennyire zavaró ha kiesik valamennyi idő? Tegyük fel ez van veled, nincs mit tenni ezzel. Emiatt nem tudod boldogan élni az életed..?

Na gyógyszerek mellett tényleg nem fogod tudni :(

2014. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Zavar nagyon,még szép. Így nem tudok normálisan élni. Beszélgetéseknél gyakran kiderül,hogy fontos eseményekre nem emlékszem,beszélgetésekre nem emlékszem,amiért be is sértődnek páran,legrosszabb ha megígérek valamit amit amúgy nem és még nem is emlékszem :(


Kiemelném,hogy iszonyatosan nem gyógyszerre gondolok megoldásként! Utálom a gyógyszereket!

2014. márc. 21. 14:32
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sok sikert kívánok a javuláshoz/megoldódáshoz! :)
2014. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-on rákeresel: Sybil

Első találat a Sybil/filmdráma, ez erről szól, a film legelején más betegségre gyanakodnak, de hamar kiderül, hogy több személyiségről van szó...

2014. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!