Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiség...

Disszociatív személyiség zavart hogy lehet "észrevenni"?

Figyelt kérdés

Az orvos mi alapján veszi észre?

És ami a legfontosab: én pl hogy vehetem észre,hogy ilyen bajom van? A neten láttam tüneteket,amiből sok passzol is és érzem is hogy valami nem okés,de nem tudom tényleg ez-e a baj vagy más zavar :( A gyerekkorom egyébként nagyon homály,suli is,kb minden,csak képek,foszlányok vannak,az is kevés. Szóval azt se tudom mióta van ez,csak hogy mások szerint mindig is "fura" voltam.

Segítene valaki?

24L



2014. márc. 18. 02:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én linkeltem.


MinimorRris attól,hogy neked szilárd meggyőződésed hogy a kérdező csak kitalálta amit kitalált,attól a te véleményed nem lehet kőbevésett,talán gondolhatnál erre úgy is,hogy lehet,hogy igazad van,de lehet ,hogy nem.....attól,hogy nem hiszel benne létezhet


Ez a betegség nem olyan,hogy gyógyszerekkel el lehetne tüntetni.

Ehhez terápia kell,és vagy eltűnik,vagy nem.

Általában komoly traumák állnak mögötte. Szóval baromi nehéz folyamat egy egy terápia.



Kérdező,javaslom,hogy menj el orvoshoz ha téged zavarnak ezek a kiesések.

Nem tudod magadat kigyógyítani ebből.Persze olvashatsz róla,meg megijedhetsz,hogy több tulajdonsága illik rád a betegségnek mint amennyi nem,de ettől neked nem lesz jobb.

2014. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
18%
Szálljunk már le rólam, rég normálisan és nem elhamarkodva beszélek a Kérdezővel, egyáltalán nem vagyok olyan elhamarkodott, hogy kőbe vésettnek higgyem amit gondolok. Nyugi van meg péntek este, okheyy? :)
2014. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Pszichológusra vagy pszichiáterre gondolsz? Pszichiáterrel eddig csak szívtam,pszichológus meg ha jól tudom fizetős.Nem? És mit csinálna pontosan? Visszahozná az emlékeket vagy mit?

2014. márc. 21. 22:25
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Mirror oké,bocsi közbe láttam,hogy mi van :)


Kérdező,először is szerintem hipnózist alkalmazna,hogy valahogy kiváltsa az emlékeket,vagy a lehetséges énjeidet,feltárná az okokat,hogy miért is szakítottad szét magad.

De közel sem biztos,hogy több tudatalattid van.

Lehet ez disszociatív amnézia is.

2014. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Na eléggé megkönnyebbülnék (asszem) ha csak ,,egy,, lenék :)

De hipnózis? Elég ijesztően hangzik :S

A disszoc amnéziáról mit lehet tudni? Azt is lehet kezelni hipnózissal? ennyi a kezelés hogy hipnotizál és kész vagy én nm értem? :S

2014. márc. 21. 22:47
 26/28 A kérdező kommentje:
ja és msot akkor pszichológusról lenne szó? fizetősről?
2014. márc. 21. 22:51
 27/28 A kérdező kommentje:
?
2014. márc. 21. 23:06
 28/28 anonim válasza:

észreveszed ...

gyakorlatilag csak látod ami történik...

olyasmi mintha alvajárnál, csak közben ébren vagy... jó esetben xD

;)

2019. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!