Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már közületek valakinek...

Egzaktpista2 kérdése:

Volt már közületek valakinek Delirium Tremense? És ha volt, mire emlékeztetek? Vagy esetleg láttatok már ilyet élőbe, akinek ilyen volt? Hogy viselkedett, mit csinált?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, láttam ilyet. Végstádiumos volt, alkoholista. Másnap elhunyt. Egereket és pókokat látott magán mászkálni (hallucinált), és egész nap torkaszakadtából ordított szegény.
2014. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, mert egy ismerősöm mesélt valami olyasmit, hogy állítólag erre nem is lehet emlékezni. Volt egy pszichiátrián, és látott olyan beteget, aki 2-3 napig lekötözve üvöltözött összevissza, és végig rángatózott. Olyanokra is kíváncsi vagyok, hogy volt-e olyan, aki emlékszik valamelyik részletére ennek az állapotnak.
2014. márc. 26. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
A delirium tremens az alkoholmegvonással járó súlyos, életveszélyes tünetegyüttes. Aki túléli, az nem hinném, hogy a GYIK-en dicsekedne vele (a lezajlása után gyakran szellemi hanyatlás és pszichiátriai tünetek alakulnak ki). Egyébként jellemző az erős szorongás, izzadás, remegés, vérnyomáskiugrás, ritmuszavarok, tapintási hallucinációk (azt hiszi, hogy a bőre alatt vagy a bőrén állatok mászkálnak), ezeket gyakran "látja" is. A hang-hallucináció ritkább. Előfordul epilepsziás roham is.
2014. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
B1 vitamint kell szedni!
2014. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Volt és mindenre emlékszem. A szédülésre, amitől a fejem el akartam hagyni, az epilepsziás rohamra, az extrém reszketésre, amitől majdnem kitörtek a fogaim.

Azt kívántam, végre ájuljak el, mert amit átéltem, az elviselhetetélen volt.

A toxikológián rendbe hoztak. Köszönet nekik!

2014. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!