Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Nem akarok így...

Mit csináljak? Nem akarok így tovább élni.

Figyelt kérdés

Jól megvoltam régebben, depressziós és kisebb szuicid hajlamaim mindig voltak,de ilyen a természetem,ezzel együtt is boldog voltam.

Mostanra teljesen kiüresedett az életem. Lett egy barátom, de minden mást elvesztettem. A legjobb barátom összeveszett velem,nem mondta miért,csak nem kellek már neki.Mindent megpróbáltam,hogy kibéküljünk,de ő nem akar.

Komolyan nem tudok élni nélküle, jön a nyár,mindennél jobban félek az unalomtól,ami nélkülük lesz, félek,hogy nem találok valami munkát sem,amivel kicsit eltelne az idő,mindenre gondoltam már...

16/L


2014. ápr. 10. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden ami él a világban erőt fejt ki, hogy leküzdje az elébe kerülő akadályokat. A kis mag kihajt, széttúrja a földet, és nő. Az állat fut, szalad, és még sok mindent csinál ugye. :) Az ember az egy vicces dolog. Az ember elé kerül egy akadály és az akadályt leküzdése helyett előveszi az agyát, hogy vele analizálja a problémát, és csak gyártja, és gyártja a gondolatokat, de a problémát nem oldja meg, és egyre jobban negatívvá válik. Amikor egy akadály gördül az ember elé úgy azzal együtt a megoldásához szükséges erőt is megkapja az ember, és a megoldó kulcsot is, de ahelyett, hogy azt tenné amiről tudja, hogy a helyes volna. Rutinból az ember az ésszerűséghez nyúl, mert arra lett idomítva, hogy a jól megtanult sémákat kövesse, hogy használja a agyát, hogy éljen az egónak. Lévén, hogy rossz irányba halad az erő amit a gond leküzdésére kapott úgy lesz az érzés negatív. Ha jó irányba halad úgy lesz pozitív, vagyis boldogság. Kényelemre lett szoktatva az ember, és újra, és újra ismételgetni valamit fejben az kényelmes dolog, még ha kellemetlen is. Ki kell törni ebből a kényelemből. Amivel kezdtem, az élőlények erőt fejtenek ki. Erősebbnek kell lenned az egódnál, és azt kell tenned amit a szíved diktál. Csak addig lesz kellemetlen a kitörés míg meg nem valósítod azt amiről tudod, hogy helyes, és nem kigondolt helyesség, hanem csak úgy tudod. A fa se töpreng azon, hogy hogyan nőjön. Az elme nem arra való, hogy kényelemben rágódjon csak, mert akkor csak felemészti azt az erőt amit arra is használhatnál, hogy igazán élj. Alapjáraton minden negatív érzés csak azért negatív tehát mert az egót táplálja vele az ember, ami egy hamis képet tart fenn folyton, és amikor a belső kép és a külső valóság nem harmonizál úgy nem érzi az ember azt, hogy folyton kapja az erőt, ami az élethez kell. Kapja az erőt, az erő amit úgy is mondhatnánk, hogy szer, és ha ezt kapod akkor a szer-táplál, azaz a szer-etet. Csak szeretet van. Végtelen boldogság, ez itat át mindent, és te is részese vagy, hiszen életben vagy, de alacsony hatásfokon. :P De most megváltozik mindent! Tudatában leszel annak, hogy mikor rossz érzésed van az azt jelenti, hogy aktívan kapod a jóságot, csak nem azt teszed amit kéne, és ekkor tedd meg amiről tudod, hogy meg kell tenni. Ennek sok vetülete van. Félelem, gyűlölet, irigység, idegesség stb. Ez mind szeretet csak kibontakozni nem tudó. Szóval ne légy egy a külső erőknek kitett anyagpaca, ami ott van ahova teszik, hanem küzdj, fejts ki erőt. Erőszakold meg az egód, és csak azért is menny neki a félelmednek. Kellemetlen csak addig lesz míg meg nem valósul, utána a hamis kép megszűnik, mert nem történt semmi gáz, és a helyét átveszi a jelenlét csodája, amikor a belső, és külső valóság ugyanaz, és nincs olyan dolog a fejben ami fölöslegesen kötné le az erődet, és tisztán érzed, hogy ez jó. Csak te vagy képes a saját problémáidnak neki menni, és a helyeset megtenni. Merj élni.
2014. ápr. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!